Європейська комісія — виконавчий орган ЄС — підготувала проєкт рішення про поступове зняття внутрішніх обмежень на пересування, введених у зв’язку з пандемією коронавірусу. Так у ЄС планують пожвавити сектор перевезень і туризму, які зазнали значних збитків.

Офіційно проєкт мають оприлюднити 13 травня, утім його копії розсилалися державам-членам ЄС і опинилися в розпорядженні низки медіа, зокрема Reuters і BBC.

Проєкт пропонує державам-членам ЄС поступово знімати обмеження на в’їзд та виїзд у межах об’єднання, водночас обмеження можуть повернутися в разі зростання кількості хворих на COVID-19.

Окрім того, європейцям дозволять відвідувати пляжі, залишатися в готелях і обідати в ресторанах — але з дотриманням вимог соціального дистанціювання й носіння масок.

Наразі незрозуміло, чи означає це, що в ЄС зможуть в’їжджати також громадяни інших країн. «У короткостроковій перспективі переважатиме внутрішній туризм і туризм усередині ЄС», — йдеться в проєкті пропозицій Єврокомісії.

Зазначимо, що туристичний сезон із червня по липень ЄС оцінює в близько 150 мільярдів євро. Єврокомісія, таким чином, прагне пом’якшити принаймні частину збитків, які йому завдадуть коронавірусні обмеження.

Окрім того, деякі країни в ЄС уже почали відкривати кордони — але частково. Так, Литва, Латвія та Естонія з 15 травня дозволять пересування в межах своїх кордонів. Австрія заявила про намір відкрити кордони з Німеччиною 15 червня.

Раніше Європейська комісія запропонувала продовжити тимчасове обмеження для громадян третіх країн на несуттєві поїздки до країн Європейського Союзу і Шенгенської зони до 15 червня.

Поділитись: