Голова громадської наглядової комісії у Челябінській області, де у колонії незаконно утримують українця Олександра Кольченка, погрожував матері політв’язня Ларисі.

Голова громадської наглядової комісії у Челябінській області, де у колонії незаконно утримують українця Олександра Кольченка, погрожував матері політв’язня Ларисі.

Про це у коментарі Громадському розповів правозахисник із Челябінської області Микола Щур, який тримає зв’язок із Ларисою Кольченко.

За словами Щура, члени громадської наглядової комісії нічим не обмежені у своїх діях, «тому можуть спілкуватися з ким завгодно та коли завгодно».

У Росії систему наглядових комісій запровадили для «контролю за дотриманням прав людини» у місцях позбавлення волі.

Мати Олександра Лариса Кольченко зателефонувала правозахиснику та розповіла, що голова ГНК у Челябінській області Василь Катане погрожував їй телефоном.

«Він зателефонував матері та наговорив їй багато огидного. Щось на кшталт того, що з неї вимагатимуть гроші за адвокатів, які зараз відвідують Сашка, за посилки, які йому передавали. Також він напрошувався в гості до Лариси Кольченко, адже часто буває в Криму», — розповів правозахисник про погрози з боку Катане. Останній сказав матері Кольченка, що за нього «не треба хвилюватися, адже все добре».

Микола Щур сказав, що такий дзвінок голови комісії можна вважати погрозою.

Щодо адвокатів, за яких нібито «вимагатимуть гроші», правозахисник пояснив, що за фактом захисників у Кольченка немає.

«Ми найняли одного, але він технічний: ходить, передає, отримує інформацію. А захисту як такого у Сашка немає. «Агора» (міжнародна правозахисна група, адвокат якої захищав Кольченка – ред.) цинічно робить піар на Саші та Олегові (політв’язні Олегові Сенцову – ред.). До того ж — це божевільні гроші», — сказав Щур.

Він додав, що Кольченку у колонії в Челябінську нічого не загрожує.

«Усі загрози йому, Олегу…— з Москви. Загрожувати щось буде, якщо звідти буде наказ», — сказав правозахисник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Розумію, що Сашко вже в Крим не повернеться» — інтерв'ю з матір'ю Кольченка

31 травня оголосив голодування Олександр Кольченко, якого судили разом із Сенцовим. Кольченко вимагає звільнення українського режисера. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Сенцова-Кольченка: як створювали образ «терористів»

Адвокат Кольченка розповів, що політв'язень почуває себе нормально, але дуже схуд.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Вони все ще там»: у Києві вимагали звільнити Сенцова та інших в'язнів Кремля (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Політв'язень Олег Сенцов 14 травня оголосив голодування. Сенцов вимагає звільнити всіх 64 українських політв'язнів на території Росії. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: