УКРАЇНА

Матеріали кримінальної справи Чийгоза проливають світло на анексію Криму — адвокат

28 лютого, 2018 14:59
УКРАЇНА/Матеріали кримінальної справи Чийгоза проливають світло на анексію Криму — адвокат
Зберегти
Вигляд
Російський адвокат Микола Полозов, який вів низку кримінальних справ українських політв'язнів у Росії та окупованому Криму, почав публікувати на своїй сторінці у Facebook матеріали судової справи заступника голови Меджліса кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, якого російські силовики звинувачували в організації масових заворушень на мітингу за єдність Україні під стінами Верховної ради Криму

За словами адвоката, оскільки у якості свідків у цій політично вмотивованій справі проти Чийгоза виступали не тільки проукраїнськи налаштовані кримчани, а й учасники зіткнень 26 лютого 2014 з боку проросійських сил, протоколи їхніх допитів та свідчення у суді допомагають відслідкувати процес російської анексії Криму ще на етапі таємної її підготовки.

«Увесь цей судовий процес (суд над Ахтемом Чийгозом) — це спроба оцінити, як саме відбувався початок окупації Криму. Оскільки у нас унікальна ситуація виникла в процесі, коли і з одного боку патріоти України виступали свідками, і з іншого боку — зрадники, причому досить високопосадові, — наприклад, ті ж Аксьонов чи Константинов. Які детально розповідали, як вони готувались до анексії. Там детально, буквально по целгинках розібрано, яким чином формувалось ополчення (парамілітарна «Самооборона Криму»), яким чином йшла підготовка до здачі Крима і як мирний ненасильницьким шляхом патріоти України намагались чинити спротив цим подіям», — розповів Полозов Громадському.Микола Полозов переконаний, що саме ці матеріали можуть статись у нагоді в можливих майбутніх процесах у Міжнародному суді ООН стосовно окупації Росією українського Криму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показавши російський паспорт, можна було отримати автомат — Ахтем Чийгоз про початок анексії Криму

 

Пов`язані новини