Війна / Донбас

Мати художниці Кахідзе померла на пункті пропуску бойовиків

Алевтина Кахідзе
Війна/Донбас/Мати художниці Кахідзе померла на пункті пропуску бойовиків
Зберегти
Вигляд
Мати української художниці Алевтини Кахідзе померла на контрольно-пропускному пункті бойовиків самопроголошеної «ДНР» 16 січня — у жінки зупинилося серце.

Донька зазначила, що її мати їхала на підконтрольну уряду територію, щоб «відмітитися» для отримання пенсії.

«Вона вийшла зі свого будинку о 4 ранку, але так і не доїхала на підконтрольну Україні територію. О 10:25 за часом «ДНР» була зафіксована її смерть. Зупинка серця», — зазначила Алевтина.

Працівник посту бойовиків віддав родичам гроші та речі жінки, які в неї були з собою на КПВВ, вказала Алевтина — «я подумки вдячна йому, хоча не вірила, що він вчинить саме так».

Художниця розповіла, що створила цілу серію малюнків, присвячених «пенсійному туризму», аби показати — ставлення до пенсіонерів на тимчасово окупованій території повинно змінитися законодавчо та ментально.

«Тобто в пенсіонерів у «ДНР» української пенсії немає. Для її отримання треба збрехати, що він чи вона — переселенці, що, мовляв, вони виїхали з «ДНР» на підконтролю територію й живуть там».

У лютому 2015 художниця виклала намальовану історію, як її матері не вдалося перетнути КПВВ через відсутність перепустки.

10 січня на контрольно-пропускному пункті біля окупованої Горлівки від серцевого нападу померли троє пенсіонерів.

Нагадаємо, що 5 січня під час перетину лінії розмежування на КПВВ «Станиця Луганська» та «Майорське» в очікуванні переходу померли літні чоловік та жінка.

Пов`язані новини