Військова прокуратура надала суду зафарбовану маркером постанову глави відомства Анатолія Матіоса, якою прибрали понад сотню військових прокурорів з Реєстру декларацій.

Військова прокуратура надала суду зафарбовану маркером постанову глави відомства Анатолія Матіоса, якою прибрали понад сотню військових прокурорів з Реєстру декларацій.

Про це повідомляє Центр протидії корупції.

Більша частина тексту постанови Матіоса заретушована чорним маркером, через що неможливо встановити її зміст.

Ці документи із зафарбованими сторінками Окружний адміністративний суд долучив до матеріалів справи про засекречення декларацій, де ЦПК позивається до Матіоса.

Зазначається, що суд відмовився вимагати у військової прокуратури читабельний текст цієї постанови.

«Цим рішенням суд позбавив нас можливості коректно сформувати наші вимоги, а це створює підстави для відмови нам у задоволенні позову до Матіоса», — сказала юристка ЦПК Олена Щербан.

Йдеться про постанову Анатолія Матіоса «про застосування спеціальних заходів безпеки» до співробітників, які беруть участь у розслідуванні кримінальної справи «за фактами розв’язання та ведення представниками влади та Збройних сил Російської Федерації агресивної війни проти України».

Заходи передбачали заборону на публікацію інформації про слідчих та прокурорів Матіоса у публічних реєстрах, зокрема, і Реєстрі декларацій. Однак текст із описом конкретних вимог до НАЗК та інших органів — заретушований.

«Саме на підставі цієї постанови НАЗК вилучило з публічної частини реєстру понад сотню електронних декларацій прокурорів Військової прокуратури. Скільки насправді декларацій було приховано — невідомо», — повідомляє організація.

У ЦПК наголосили, що юристи двічі вимагали суд зобов’язати прокурорів надати читабельний текст рішення і подали клопотання про його примусове тимчасове вилучення у Матіоса для ознайомлення судом і сторонами процесу. Однак суд відмовив у цій вимозі.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Коли два на два дорівнює нулю: як НАЗК поховало декларації міністрів.

Раніше вже нині колишня співробітниця Національного агентства з питань запобігання корупції Ганна Соломатіна повідомила, що відомство досі на призначило порядок перевірки декларацій СБУ та прокурорів.

Поділитись: