УКРАЇНА

Матіос: «Вести» Клименка фінансувалися за рахунок куплених на офшорні гроші вагонів

14 липня, 2017 18:11
УКРАЇНА/Матіос: «Вести» Клименка фінансувалися за рахунок куплених на офшорні гроші вагонів
Зберегти
Вигляд
lead
Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос заявив, що медіахолдинг «Вести» фінансувався за рахунок куплених компанією Unison екс-міністра доходів та зборів часів Януковича Олександр Клименка вагонів.

Медіахолдинг «Вести» фінансувався за рахунок куплених компанією Unison екс-міністра доходів та зборів часів Януковича Олександр Клименка вагонів.

Про це повідомив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос після ряду обшуків в приміщенні «Вестей».

За його словами, слідством установлено, що протягом 2010-2013 років екс-міністр Клименко створив ряд офшорів на Британських віргінських островах, Кіпрі та Ліхтенштейні, кінцевим власником яких був батько Клименка. 

«Вкрадені через податкові майданчики державні кошти були легалізовані Клименком та найнятими ним адвокатами, а також співучасниками в Європейських банках. Основний — європейський банк у Ліхтенштейні. З 2011 по січень 2014 року вкрадені державні кошти в сумі понад 788 мільйонів доларів перерахували офшорним компаніям на рахунки групи компаній Unison його брата, батька і самого Клименка, на рахунки медіаходингу «Вести» та двох компаній з управління активами, власниками яких була родина Клименка і які обслуговували сім’ю Януковича», — сказав він.

На заведені кошти компанія Unison купила понад 1000 вагонів, «які працювали до сьогоднішнього дня і приносили дохід Клименку і були основним джерелом фінансування медіахолдингу «Вести», — заявив Матіос.  

Також, за даними прокуратури, Unison купила на заведені гроші 78 елітних квартир у Києві, Одесі та Донецьку, 28 офісних приміщень, 5 будинків, 41 паркомісце, 11 земельних ділянок у елітних районах Київщини, Одесі та Донецьку, 23 елітних авто, три поверхи ТЦ «Гулівер». 

Слідство встановило осіб, які працюють у «схемі Клименка» та перераховують кошти для медіахолдингу, партії «Успішна країна» Клименка та його охоронної фірми «Скіф». 

За результатами обшуків знайдені докази «про продовження функціонування злочинної організації», зазначив Матіос. 

Охоронна фірма Клименка «Скіф», за даними слідчих, організувала проплачені мітинги та стеження. 

Також Матіос повідомив, що під час обшуків, були виявлено «таємний офіс Unison».

Він наголосив, що загалом Клименко «вкрав 12 млрд доларів по курсу 8. Однак, це не всі встановлені кошти».

Усе майно Клименка буде заблоковане до моменту рішення суду, повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Сам екс-міністр доходів та зборів Олександр Клименко заявив, що не має стосунку до приміщень, в яких поліція та прокуратора проводить обшуки. У своєму Facebook, Клименко написав, що «був здивований повідомленнями в інтернеті» про те, що у нього відбуваються обшуки.

Нагадаємо, 14 липня в редакцію «Вести» прийшли з обшуками прокуратура та поліція. Під будівлю «Гулліверу» прибув також і головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

За його словами, журналістів «Радіо Вести» та ведучих прямого ефіру не обшукують, інших співробітників допитують.

Матіос повідомив, що крім «Вестей», обшуки тривають у ще 180 приміщеннях, у рамках справи Януковича-Клименка. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини