Мати кримського політв’язня, фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» Нурі Примова Раіме Примова обіцяла припинити голодування.

Мати кримського політв’язня, фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» Нурі Примова Раіме Примова обіцяла припинити голодування.

Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

«Ми зв'язалися з одним із правозахисників, які опікуються Нурі Прімовим та його мамою. Нам повідомили, що Райме ханум обіцяла припинити голодування ще вчора. Сьогодні ж (3 липня – ред.) їй стало значно гірше. Вона в лікарні з критично низьким тиском», — написала омбудсмен у Facebook.

Денісова закликала Раіме Примову припинити голодування.

Нагадаємо, Раіме Примова оголосила голодування 20 червня. Жінка написала заяву в Управління ФСБ Росії по Криму з вимогою обміняти її сина.

3 липня Раіме Примова потрапила в лікарню через низький тиск.

Нурі Примов — мешканець Севастополя. У січні 2015 року його арештували та звинуватили в організації діяльності «Хізб ут-Тахрір», яку Росія визнала терористичною організацією.

«Хізб ут-Тахрір» — міжнародна ісламська політична партія, яка публічно та вільно діє в країнах Європи та в США.

У вересні 2016 року Примова в анексованому Криму засудили до 5 років колонії.

Загалом же у січні 2015 року у справі про організацію «Хізб ут-Тахрір» в Криму були арештовані Руслан Зейтуллаев, Нурі Примов, Рустем Ваит. Пізніше — Ферат Сайфуллаев, в лютому 2016 року — Емір-Усеїн Куку, Енвер Бекіров, Муслім Алієв і Вадим Сірук.

Адвокат затриманих повідомляв, що у російському СІЗО з них знущаються.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: