У Кабінеті міністрів України повідомили, що зниження Національним банком України облікової ставки з 15,5% річних до 13,5% річних має позитивно вплинути на курс гривні.

«Все це має позитивно впливати на курс гривні та знизити вартість капіталу в економіці», — повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов.

Водночас прем'єр-міністр України Олексій Гончарук повідомив, що зниження облікової ставки є свідченням того, що економіка України стабілізується.

«Отже, зниження інфляції до 5% у листопаді — не разова перемога, а прогнозований і очікуваний тренд. Простою мовою — це підтвердження того, що економіка стабільна та сильна, в умовах якої громадяни можуть без остраху заощаджувати в гривні, а бізнес — інвестувати в Україну», — повідомив Гончарук.

12 грудня НБУ ухвалив рішення знизити розмір облікової ставки одразу на 2 відсоткових пункти — до 13,5% річних. Це максимальне зниження облікової ставки від початку року.

Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який НБУ надає кредити банкам та, відповідно, нижче якого комерційні банки не можуть давати кошти клієнтам.

Облікова ставка — це один з ключових інструментів управління інфляцією. Підвищуючи облікову ставку Нацбанк збільшує вартість кредитів та депозитів, чим стимулює українців більше заощаджувати кошти. Зниження облікової ставки має зворотний ефект та стимулює людей більше коштів витрачати у конкретний момент, що впливає на зростання цін.

24 жовтня 2019 року Нацбанк знизив розмір облікової ставки в Україні до 15,5% річних. Зниження склало 1 відсотковий пункт.

5 вересня Нацбанк знизив облікову ставку до 16,5% річних, що на 0,5% менше, ніж було до цього.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile