Художниця Євгенія Йепес-Віньєса під час інтерв'ю hromadske, Київ, 27 червня 2020 року
Фото:

hromadske

Мешканка Іспанії та корінна донеччанка Євгенія Йепес-Віньєса, яка наприкінці 2019 року вирішила відвідати окупований Донецьк і була запроторена в таємну «в'язницю ДНР», каже, що підконтрольні олігарху Віктору Медведчуку ЗМІ «приписали» йому її звільнення, хоч це «абсолютна брехня».

Про таке жінка розповіла в інтерв’ю hromadske.

Так, після звільнення Євгенії з полону бойовиків, телеканали Медведчука 112 і ZIK повідомили, що вона «подякувала Медведчуку і всім, хто боровся за її свободу».

«Це абсолютна брехня. Бо, по-перше, зі мною ніхто не говорив. Заголовок наступний: "Громадянка Іспанії дякує Віктору Медведчуку за допомогу у її звільненні". І автор посилається на іспанське джерело», — розповіла hromadske Євгенія Йепес-Віньєса.

Вона пояснила, що одразу після свого звільнення дала інтерв’ю телефоном іспанській газеті El Pais.

«Звісно, я читала цю статтю, і, звісно, мене ніхто не запитував про Віктора Медведчука. El Pais згадує групу Віктора Медведчука, до речі, на останньому місці, у контексті, що мій чоловік звернувся до низки організацій і далі перелік», — розповіла звільнена.

Вона наголосила, що в тому ж матеріалі зазначалося, що Медведчука вважають ставлеником Путіна в Україні, який раніше брав участь в обміні полонених, а зараз відсторонений від цього процесу президентом Зеленським.

«Не висловлювала я і не збираюся висловлювати подяку Віктору Медведчуку, тому що це було би те ж саме, що подякувати президенту Росії Володимиру Путіну», — наголосила жінка. 

Вона додала, що чоловік Євгенії за ці дні звертався в багато інстанцій. Серед них Міністерство закордонних справ Іспанії, посольства в Києві та Москві, ОБСЄ, різні організації при ООН, Червоний Хрест тощо.

Зазначимо, Євгенія Йепес-Віньєса — корінна донеччанка. Наприкінці 1990-х разом з чоловіком — громадянином Іспанії, виїхала на Захід. З 2011 року Євгенія не була ні разу в рідному місті, але приїхала в окупований Донецьк наприкінці 2019 року. Тут залишилася родинна квартира на центральній вулиці Артема. Проте через карантин, закриті кордони та КПВВ Євгенія не встигла виїхати.

3 червня в рамках підготовки до дня Росії на її балкон повісили російський триколор та прапор «ДНР». Вона зірвала і один, і інший, за що її запроторили в таємну «тюрму ДНР» та пригрозили роками ув'язнення.16 діб вона провела у в'язниці бойовиків, а 20 червня її відпустили.

Поділитись: