Минулого тижня американка Кімберлі Джонс опублікувала у своєму Facebook відео зі своїм сином Кітоном. На ньому він у сльозах розповідає про те, що в школі його цькують через зовнішній вигляд і дивується, чому комусь хочеться ображати невинних людей.

Минулого тижня американка Кімберлі Джонс опублікувала у своєму Facebook відео зі своїм сином Кітоном. На ньому він у сльозах розповідає про те, що в школі його цькують через зовнішній вигляд і дивується, чому комусь хочеться ображати невинних людей.

Відео стало вірусним: за декілька днів його переглянули понад 22 мільйони разів. На захист хлопця виступила уся мережа. Слова підтримки висловлювали як і звичайні люди, так і зірки: Снуп Дог, Джастін Бібер, Кетті Перрі, Ріанна та багато інших. Американський актор Кріс Еванс, відомий за роллю «Капітана Америки» запросив хлопчика на прем’єру нового фільму «Месники» в Лос-Анджелесі. А футболіст Джаретт Гуарантано особисто зустрівся з Кітоном й подарував йому подарунки.

«Я мав шанс зустрітися з моїм новий найкращим хлопцем Кітоном. Було неймовірно познайомитися з ним та дізнатися, що ми маємо багато спільного. Цей чувак дуже особливий і змінив моє життя назавжди. Тепер у мене є молодший брат, якого я завжди хотів. Благослови тебе Боже», — написав футболіст.

Понадто, американець Джозеф Лем розпочав кампанію зі збору коштів для допомоги хлопцеві. За декілька днів йому вдалося зібрати понад 50 тисяч доларів.

Проте пізніше виявилось, що все не так однозначно. Через декілька днів Кімберлі Джонс видалила відео із соцмереж. Після цього користувачі вивчили профіль матері на Facebook.

У ньому вона публікувала фотографії разом із прапором Конфедерації — стяг, під яким воювали прихильники рабовласництва у Громадянській війні у США. Також виявилося, що сім’я Кітона Джонса підтримує Дональда Трампа.

Хлопчик та члени його родини фотографувались із прапором Конфедерації Фото зі сторінки Кімберлі Джонс

Сама Кімберлі Джонс підтвердила, що фотографії справжні, однак заперечила, що дотримується расистських поглядів.

Кімберлі Джонс фотографувалася з прапором Конфедерації Фото зі сторінки Кімберлі Джонс

Деякі таблоїди припустили, що батько хлопчика — неонацист, який зараз перебуває у в’язниці за напад. Утім, достеменно невідомо, чи дійсно чоловік є біологічним батьком Кітона.

Після того, як стали відомі факти про сім’ю Джонсів, користувачі мережі почали писати, що хлопчик теж має расистькі погляди і сам знущався над своїми однокласниками-афроамериканцями. Через це і отримав цькування у відповідь. Однак, жодних підтверджень цьому немає.

«Кітона зацькували за те, що він расист і називає темношкірих людей «нігерами»? Я тільки що перехотів потиснути йому руку і хочу подати її всім, хто (знущається над ним)»

«Почекайте, так що, Кітон правда називав своїх однокласників «нігерами» і вони відповіли йому, а зараз він робить з себе жертву? І отримав 55 тисяч доларів пожертвувань. Білі привілеї»

«Вау, так Кітон називав людей «нігерами», а його сім'я постила прапори конфедерації. Звучить так, ніби ті, хто його цькують, справжні герої. Який у них онлайн-гаманець? Я переведу їм грошей»

«Ок, я почула тільки зараз про Кітона (я подорожувала на вихідних). Допоможіть розібратись. Білий підліток з расистської сім'ї був расистом у відношенні до темношкірих дітей, вони йому відповіли, і його мати (в надії зібрати грошей) записала відео, на якому він плаче через образи? Так?»

Дехто із зірок, як-от Ріана, видалили свої твіти на підтримку Кітона. Інші ж навпаки сказали, що діти не мають відповідати за вчинки своїх батьків — і що тут набагато важливішою є проблема знущань у школі.  

«Ріанна видалила фото Кітона і опублікувала Розалі і Ашванті замість цього (обидві дівчинки зробили самогубства через знущання). Люблю свою королеву»

«Це відповідь на мій суботній пост про Кітона, знущання над яким зворушили націю і показали, що є хороші люди. Якщо те, що я дізнався про расизм його матері, правда — тобі має бути соромно, Кімберлі Джонс. Я все ще підтримую Кітона, але не расизм»

Сам Кітон в ефірі шоу Good Morning America сказав, що не мав на меті прославитись, а хотів привернути увагу до проблеми буллінгу.

Деякі з людей заявили, що дарма переказали гроші.

«Всі, хто перерахував гроші Кітону та його сім'ї, якщо ви хочете отримати свої гроші назад, вимагайте повернення»

Зібрані через кампанію гроші планують передати у фонд для боротьби із насильством при одній з американських шкіл.

Поділитись: