Народний депутат України, кум президента Росії Володимира Путіна Віктор Медведчук подав до суду на журналіста Вахтанга Кіпіані і вимагає заборонити випуск і поширення його книги «Справа Василя Стуса».

Про це Кіпіані повідомив у Facebook.

«Кум і пособник Путіна Віктор Медведчук подав на мене в суд щодо захисту своєї «честі», «гідності» та «ділової репутації» та «спростування недостовірної інформації» [лапки мої]. Мова іде про тексти з книги «Справа Василя Стуса», — сказав він.

За словами Кіпіані, Медведчук вимагає заборонити поширення в будь-якій формі і на будь-якій території примірників цієї книги.

Журналіст також повідомив, що перше засідання у цій справі заплановане в Дарницькому суді 2 жовтня.

Нагадаємо, на судовому процесі 1980-го року Віктор Медведчук був державним захисником Василя Стуса, якого звинувачували в антирадянській пропаганді. Тоді Медведчук визнав «обвинувачення правомірними».

В інтерв’ю телеканалу 112 Віктор Медведчук так пояснив свої дії: Якби він не боровся з радянською владою, то він не був би борцем за незалежність України. І, як колись дуже правильно помітив Левко Лук’яненко, коли його запитали «Так він же незаконно засуджений?», він каже: «Чому? Законно засуджений» Радянські закони боролися проти радянської влади. Вони просто не вважали цю владу законною. А я, наприклад, радянську владу вважав законною».

Влітку 2018 року навколо стрічки розгорнувся скандал — зі сценарію прибрали сцену за участю тодішнього адвоката Стуса Віктора Медведчука. Проте згодом автори пообіцяли її повернути.

Син Василя Стуса — Дмитро — заявив, що відмовився співпрацювати з творцями фільму про батька, оскільки йому категорично не сподобався сценарій стрічки. Також Дмитро Стус заявив, що автори фільму порушили усі домовленості щодо стрічки.

Авторами сценарію є Артемій Кірсанов та Сергій Дзюба, продюсером став Артем Денисов. Головну роль Василя Стуса у фільмі зіграв Дмитро Ярошенко. Фільм отримав фінансову підтримку від держави — 19 мільйонів 264 тисячі 500 гривень при загальному бюджеті 38 мільйонів 529 тисяч гривень.

Зйомки стрічки вже завершені, вона вийде у прокат восени 2019.

Фільм розповідає про останні роки життя Василя Стуса та його намагання опублікувати свою останню збірку віршів, написану у в’язниці.

Поділитись: