Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв'язку з черговим неузгодженим з українською стороною візитом делегації на чолі з російським прем'єр-міністром Дмитром Медведєвим до тимчасово окупованого Російською Федерацією Криму.

Відповідне повідомлення оприлюднене на сайті МЗС України.

«Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з черговим неузгодженим з українською стороною візитом делегації на чолі з головою уряду Російської Федерації Д.Медведєвим до тимчасово окупованих Росією Автономної Республіки Крим і м. Севастополь, який розпочався 28 липня 2019 року», — йдеться у заяві українського дипломатичного відомства.

У МЗС наголошують, що зазначена поїздка відбувається всупереч неодноразовим застереженням із боку України. У коментарі зазначається, що цинічною є мета «візиту» — участь у параді окупаційного флоту Росії.

Українське зовнішньополітичне відомство продовжує дотримуватися принципової позиції щодо неприпустимості неузгоджених з українською стороною відвідувань російськими посадовими особами території України у її міжнародно визнаних кордонах, яка включає Автономну Республіку Крим і м. Севастополь.

«Cпроби російської сторони інтерпретувати подібні «візити» в Україну як внутрішньодержавні поїздки є нікчемними і свідчать про відверте нехтування Російською Федерацією загальновизнаними принципами і нормами міжнародного права, її зобов’язаннями за двосторонніми і багатосторонніми договорами», — наголошують у МЗС.

У відомстві звертають увагу, що вся повнота відповідальності за негативні для українського півострова та Севастополя наслідки від тимчасової присутності російських окупаційних адміністрацій відповідно до норм міжнародного права покладається на Російську Федерацію як державу-окупанта.

Нагадаємо, у червні американська газета Los Angeles Times випустила матеріал-путівник по анексованому Криму. В статті ставиться під сумнів незаконність анексії Російською Федерацією українського півострова, а місто Ялта названо «російською Санта-Барбарою. У своїй статті Опдайк детально описує, як найкраще дістатися окупованого Криму зі США, і в яких готелях зупинитись, що є порушенням українського законодавства.

На території українського Криму 16 березня 2014 року відбувся невизнаний світовою спільнотою так званий «референдум» про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року одноосібно оголосив про «включення Криму до складу РФ». Відтак Росія анексувала українську територію.

Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі» та запровадили санкції проти Росії.

Поділитись: