В анексованому Армянську пройшов пікет за відновлення водопостачання Північно-Кримським каналом

Ванексованому Армянську ввечері 5 липня пройшов пікет за відновлення водопостачання анексованого півострова Північно—Кримським каналом.

У коментарі «Крим.Реалії» проросійський активіст Сергій Акімов підкреслив, що акція була заздалегідь узгоджена з російською владою міста.

За словами організаторів, напередодні вони розраховували побачити до 500 людей, але в підсумку до пікету доєдналися близько 100-150, переважна більшість — люди похилого віку.

«Молодь, напевно, не цікавить дане питання, а зацікавить у серпні, коли температура зміниться і, можливо, повториться трагедія, яка була в минулому році (йдеться про хімічні викиди на заводі «Кримський титан» у серпні 2018 року – ред.)», — пояснив журналістам Владислав Пивовар, організатор акції за подачу води із материка.

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через 400-кілометровий Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Російською Федерацією в 2014 році, постачання води на півострів припинили. Офіційна причина — окупаційна російська влада, не уклавши договір із Держводагентством, використовувала воду безкоштовно, борги досягли 1,5 мільйонів гривень.

В середині липня 2018 року Міністерство у справах тимчасово окупованих територій України оприлюднило дані дистанційного зондування за індексом NDVI — показником кількості активної рослинної біомаси. Дослідження міністерства підтверджують: посуха швидко змінює екосистему півострова.

Наскільки серйозною сьогодні є проблема водозабезпечення окупованого півострова та як за 4 роки без дніпровської води змінилася кримська природа — у спеціальному випуску програми Громадське.Крим.

Нагадаємо, на півночі анексованого Криму в ніч з 23 на 24 серпня 2018 стався викид невідомої речовини. Російські ЗМІ про викид повідомили лише 27 серпня. Вони також зазначили, що у зв'язку з цим утворився маслянистий наліт на дахах будинків і листі дерев у місті Армянськ. На початку вересня 2018 окупаційна влада анексованого Криму вирішила зупинити завод «Кримський титан»через неконтрольовані викиди. Також стало відомо, що через викиди на заводі «Кримський титан» в анексованому Армянську евакуюють дітей. Вже в жовтні 2018 року «Кримський титан» відновив роботу. Жителі Армянська і Красноперекопська повідомляли про рецидив екологічного лиха, але окупаційна влада Криму цю інформацію заперечувала.