Світ

Мей заявила, що особисто вестиме переговори з ЄС щодо Brexit

24 липня, 2018 21:44
Світ/Мей заявила, що особисто вестиме переговори з ЄС щодо Brexit
Зберегти
Вигляд
Прем’єр-міністерка Великої Британії Тереза Мей заявила, що візьме під особистий контроль переговори про вихід країни зі складу Євросоюзу.

Прем’єр-міністерка Великої Британії Тереза Мей заявила, що візьме під особистий контроль переговори про вихід країни зі складу Євросоюзу.

Про це повідомляє Reuters.

«Я буду вести переговори з Європейським Союзом, а міністр з питань Brexit (Домінік Рааб, — ред.) буде діяти від мого імені», — заявила Мей.

Таку заяву прем’єрка зробила на тлі посилення розбіжностей з чиновниками щодо умов виходу Британії зі складу ЄС.

9 липня міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон подав у відставку. Таке рішення Джонсона оголосили за 30 хвилин до того, як Мей повинна була виступити перед парламентом щодо її нового плану Brexit.

Раніше міністр з питань Brexit Девід Девіс подав у відставку через невдоволення результатами зустрічі з прем’єр-міністеркою Терезою Мей, на якій обговорювали план виходу з Європейського Союзу. За кілька годин у Британії призначили нового міністра з питань Brexit — ним став Домінік Рааб.

Джонсон і Девіс критикували план виходу Британії з ЄС, який погодив британський уряд. Королева Єлизавета ІІ дала королівську згоду на закон про Brexit. Цей план передбачає, зокрема збереження зони вільної торгівлі з ЄС:

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якими будуть наслідки Брекзиту для України та НАТО?

29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit.  

На переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період Brexit до 2020 року. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британія залишає ЄС, але не Україну — британський міністр у справах Європи

Більше про:
# тереза мей
# Brexit
Пов`язані новини