Меморандум між Україною та Нідерландами щодо MH17 допоможе у позові проти РФ — заступниця глави МЗС

Меморандум про обмін інформацією між Україною та Нідерландами щодо катастрофи малайзійського рейсу MH—17 влітку 2014 на Донбасі допоможе в позові України проти Росії.

Меморандум про обмін інформацією між Україною та Нідерландами щодо катастрофи малайзійського рейсу MH17 влітку 2014 на Донбасі допоможе в позові України проти Росії.

Про це заявила заступниця міністра закордонних справ Олена Зеркаль в інтерв'ю «5 каналу».

Вона сказала, що підписання меморандуму на фінальній стадії.

«Голландці не хочуть, щоб проведена робота була поставлена ​​під сумнів. Ми зараз працюємо над підписанням меморандуму про обмін інформацією, оскільки збитий Боїнг є частиною нашого позову до Росії щодо фінансування тероризму, а саме — постачання зброї для ураження цього літака», — сказала Зеркаль.

«Боїнг-777»  авіакомпанії Malaysia Airlines, рейс Амстердам-Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На його борту було 298 людей, всі вони загинули. Більшість з пасажирів на борту Boeing 777 були голландцями, інші — з 17 країн, в тому числі 38 австралійців.

Комісія Ради безпеки Нідерландів, яка займалася розслідуванням причин катастрофи лайнера, 13 жовтня 2015 року опублікувала доповідь, в якій ідеться, що літак був збитий ракетою класу «земля–повітря», випущеної із ЗРК «Бук».

Пізніше Bellingcat оприлюднила у доповіді, що до збиття боїнга МН17 причетний генерал-майор РФ Дубинський. Однак він заперечив свою причетність до катастрофи.

Голландські журналісти знайшли будинок підозрюваного у справі МН17 генерал-майора РФ Дубинського.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто насправді збив МН17? Аналіз Bellingcat і Atlantic Council.

Малайзія сподівається, що підозрюваних у катастрофі МН17 назвуть до 2018 року.

Також повідомлялось, винні у трагедії рейсу Boeing МН17 будуть покарані відповідно до нідерландського законодавства.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram