У 2023 році у Києві не відкриють «повноцінний міжнародного рівня» Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр», тому що продовжується робота над концепцією центру.

Про це глава Інституту національної пам'яті Антон Дробович розповів в інтерв'ю hromadske.

«Великий повноцінний міжнародного рівня меморіальний центр у 2023 точно не відкриють. Якби архітектурний конкурс, який закінчився восени, прийняли та розпочалось будівництво, то були б ще якісь шанси», — зазначив Дробович.

Він додав, що до кінця року мають розробити концепцію центру.

Під час Другої світової війни Бабин яр став місцем масових розстрілів євреїв, здійснених німецькою окупаційною владою. За даними істориків, загинуло близько 100 тисяч людей, але точні цифри залишаються невідомими.

Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» заснували у 2016 році. Планувалось, що у 2023 році на місці урочища Бабин Яр у Києві відкриють меморіал із музеєм та дослідницькою зоною.

У вересні 2019-го журі міжнародного архітектурного конкурсу обрали найкращий проєкт майбутнього Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр». Автором є команда архітектурного бюро Querkraft Architekten (Австрія) з ландшафтним архітектором Kieran Fraser Landscape Design (Австрія).

Поділитись: