Менендес: В Донецьку є люди, в яких лишилося кілька гривень в кишені
Треба розділяти все те, що відбувається в Донецьку на декілька категорій. Насправді, відкриваються ресторани і є люди, які можуть собі дозволити їх відвідувати, а з іншого боку є дуже складна гуманітарна ситуація у найбільш незахтщених людей, які мають проблеми із базовими продуктами. Про це в студії Громадського розповів волонтер групи «Відповідальні громадяни» Енріке Менендес.
«Уявіть собі, що відбувається тоді, коли у дуже бідних людей немає жодних коштів на існування. Зараз вони не отримують пенсії і соціальні виплати, які були для них єдиним джерелом до існування. До вказівки президента Порошенка, яка ускладнила процес оформлення, дійсно, дуже багато людей могли виїхати на неокуповану територію і переоформити собі цю пенсію. Але з грудня цей процес був ускладнений. Треба не просто переоформитися на іншій території, але і постійно там перебувати. Перший варіант – це дійсно там проживати, і другий – це корупційна складова: треба заплатити чиновнику, щоб він поставив тобі позначку, що ти дійсно там проживаєш», - сказав він.
За його словами, виїхати можуть лише ті люди, які мають на це кошти.
«Щоб виїхати до найближчого міста, треба мати в кишені мінімум 100 гривень. В найбільш постраждалих районах Донецька, які постійно обстрілюються, ми бачили людей, в яких в кишені залишалося чотири гривні, вісім гривень або нуль гривень. Ще в серпні місяці, коли ми починали надавати адресну допомогу у місті Донецьку і в нас не вистачало ресурсів, ми просили людей приїхати до нас і отримати ліки там. І люди нам казали: «Пробачте, мені сорок років, я здорова людина, але не можу до вас доїхати, бо в мене 50 копійок і мені навіть на тролейбус не вистачить грошей», - поячснив ситуацію волонтер.
З’явилися нові категорії, які потребують підтримки.
«Є категорія людей, яких я називаю «нижній середній клас». Це ті люди, які жили від зарплатні до зарплатні і не мали збережень. Вони сидять в Донецьку, бо не можуть виїхати. Держава не створила жодних інфраструктурних умов для людей, які виїжджають за межі окупованої території. У вересні люди почали повертатися в Донецьк з двох основних причин. Перша причиа така. Багато людей спробували пересидіти літо де-інде, у них були гроші, щоб орендувати житло на інших територіях, але вони закінчилися. Друга причина – люди в інших містах не змогли знайти роботу, не змогли якось облаштуватися, і зрозуміли, що треба повертатися», - розповів Менендес.
- Поділитися: