Мер Кривого Рога Юрій Вілкул
Фото:

Виконком міськради Кривого Рога

Міський голова Кривого Рога Юрій Вілкул, який вийшов до другого туру на цьогорічних місцевих виборах, оголосив про зняття з виборів через стан здоров’я. Тепер він підтримуватиме кандидата від ОПЗЖ Костянтина Павлова.

Про це Вілкул оголосив у відеозверненні.

Наразі мер міста перебуває в Києві на лікуванні, у нього проблеми із серцем. Головна лікарка криворізької лікарні казала, що Вілкул потребує тривалого лікування та реабілітації.

У своєму зверненні Вілкул заявив, що у другому турі виборів він підтримує представника ОПЗЖ Павлова, який у першому турі став третім. Друге місце тоді посів кандидат від «Слуги Народу» Дмитро Шевчик.

Які є варіанти?

Як пояснив нам координатор громадянської мережі ОПОРА на Дніпропетровщині Вадим Головченко, якщо результати першого туру офіційно оголошені, а потім хтось з тих, хто вийшов у другий тур, знімається, переможцем автоматично стає другий кандидат, що залишився.

Однак ситуація у Кривому Розі поки незрозуміла, бо результати першого туру були оголошені, але зараз суди розглядають позови з вимогою змінити підсумкові протоколи, у зв’язку з чим територіальна виборча комісія офіційно поки не призначила другий тур.

Аналітик ОПОРИ Олександр Клюжев вважає, що другий тур у Кривому Розі таки має відбутися, бо його ще не призначили офіційно, зокрема не надрукували бюлетені та не призначили дати. У такому випадку закон каже, що в другому турі беруть участь двоє кандидатів з найбільшою кількістю голосів.

«Враховуючи, що кандидат Вілкул оголосив про намір знятися з виборів, відповідно до Виборчого кодексу, до другого туру виходять Шевчик Дмитро та Костянтин Павлов», — пояснив Клюжев.

За його словам, коли бюлетень вже затверджено і дата виборів визначена, це вже інша ситуація.

«Тоді застосовується положення Виборчого кодексу про визнання переможцем тієї особи, яка не відмовилась від балотування», — уточнив аналітик ОПОРИ.

Що кажуть у комісії?

Ми запитали голову територіальної виборчої комісії Валентина Орлова, що ж буде із виборами в Кривому Розі. Він зазначив, що поки не може відповісти, бо засідання ТВК призначене на 18:30 17 листопада, на ньому і вирішать подальшу долю голосування.

Також він додав, що заяву від Вілкула про зняття з виборів комісія отримала. На запитання, чи є різні варіанти вирішення цієї ситуації, Орлов відповів «так».

Водночас Вадим Головченко розповів, що є ризик, що не буде кворуму.

«Багато членів комісії інфікувались ковідом, на попередніх засіданнях ледь назбирали кворум у 10 людей», — каже координатор ОПОРИ.

Тож поки незрозуміло, чи відбудеться другий тур у рідному місті президента Зеленського.

Поділитись: