Члени виборчої комісії проводять підрахунок голосів на одній з виборчих дільниць під час чергових місцевих виборів
Фото:

УНІАН/Сергій Чузавков

Мешканці семи міст України напередодні обрали міських голів. В Одесі, Сумах, Херсоні, Кам'янці-Подільському, Луцьку та Краматорську відбувся другий тур виборів міського голови, оскільки в першому турі ніхто не набрав понад 50% голосів. За законом другий тур призначається у містах із населенням у понад 75 тисяч виборців, однак в Українці Київської області 25 жовтня двоє кандидатів набрали однакову кількість голосів, тож і тут відбулося повторне голосування. Цього разу проголосувати прийшли менше виборців, ніж на вибори 25 жовтня. За даними Центральної виборчої комісії, явка склала лише 24%. Спостерігачі та правоохоронці кажуть, що критичних зловживань і порушень, що могли б вплинути на результат голосування, не було. Тож хто, де і з ким змагався, і хто перемагає — у матеріалі hromadske.

Одеса

В Одесі перемагає чинний мер Геннадій Труханов, свідчать дані екзит-полів компанії КМІС. Згідно з ними, за Труханова проголосували 56,7% виборців, а за кандидата від «Опозиційної платформи — За життя» Миколу Скорика — 40,9%. Похибка вибірки не перевищує 3-4%. У першому турі Труханов отримав 37% голосів, а Скорик — 19%. Вочевидь, не допомогло Скорику навіть те, що його підтримав інший кандидат — Сергій Ківалов, який отримав 6% на виборах 25 жовтня.

Проте в ОПЗЖ своя соціологія, яка показує перемогу свого кандидата. Посилаються там на результати екзит-полу на замовлення одеського «7 каналу». Згідно з ними, у Скорика 50,4% проти 46,2% у Труханова. 

«Зараз головне завдання — відстояти результат у другому турі мерських виборів і не дати вкрасти нашу перемогу», — сказав Скорик у своєму штабі після закінчення голосування.

Жінка голосує на виборчій дільниці у першому турі виборів
Фото:

УНІАН/Микола Тис

Також Скорик розказав про спроби підготовки фальсифікацій, не уточнивши, що саме має на увазі. Разом із тим, у поліції області повідомили, що вибори в Одесі відбулися «без суттєвих порушень». Утім без інцидентів не обійшлось. Удень поліція здійснила евакуацію через повідомлення про замінування будівлі міської виборчої комісії. Після цього біля будівлі виборчої комісії зібралися люди в чорному спортивному одязі, повідомило «Суспільне». Хто вони й що там робили — не розповіли, але чергували під будівлею до самого закінчення голосування. 

За добу в Одесі двічі змінили склад міської виборчої комісії. Так, у день перед виборами Центральна виборча комісія змінила голову Одеської територіальної комісії Ніну Чернишенко на Наталю Сиволапенко, а вже в день виборів знову призначила Чернишенко замість Сиволапенко. Як пише місцеве видання «Думская», Сиволапенко пов'язують із ОПЗЖ, а Чернишенко — з Трухановим. 

В Одеській міській раді, згідно з результатами виборів 25 жовтня, партія Труханова «Довіряй ділам» здобула 20 із 64 місць, ОПЗЖ — 18, «Слуга Народу» і «Європейська солідарність» — по 10, «Партія Шарія» — 6.

Кам'янець-Подільський

Виборці в Кам’янці-Подільському виявилися найактивнішими. На повторних виборах міського голови проголосувати прийшли понад 34% виборців. І, вочевидь, активізувалися виборці «свободівця» Михайла Посітка. Згідно з результатами екзит-полу компанії Ю.С.С. з похибкою не більш як 3%, Посітко набрав 62,2% голосів, тоді як його конкурент, ексрегіонал та ексдепутат від БПП Володимир Мельниченко — 36,8%. 

Сам Посітко також повідомив про свою перемогу за даними паралельного підрахунку голосів. Згідно з ними він набрав понад 58% голосів, а його суперник — 41,5%.

Мельниченко був фаворитом на виборах 25 жовтня. У першому турі він набрав 40% голосів, випередивши Посітка на 5%. 

«Свобода» завела найбільше депутатів у міську раду Кам’янця-Подільського — 11 із 38. «Слуга Народу» матиме тут 8 депутатів, «Європейська солідарність» — 6, «За майбутнє» — 5, місцеві партії «За конкретні справи» та «Рідне місто» — по 4 депутати.

Рекламні плакати у Краматорську з агітацією за чинного мера Андрія Панкова напередодні другого туру виборів
Фото:

Іван Бухтіяров/hromadske

Краматорськ

За крісло міського голови Краматорська на Донеччині змагалися двоє самовисуванців — чинний мер Андрій Панков і Олександр Гончаренко. Згідно з результатами підрахунку, які публікує місцеве видання KramatorskPost, лідирує Гончаренко. Сам він також заявив про свою перемогу з 59% голосів, пославшись на дані паралельного підрахунку. 

Гончаренка пов’язують із ексрегіоналом та чинним депутатом від групи «Довіра» Максимом Єфімовим. Крім того, що вони однокласники, Гончаренко працює на підприємстві Єфімова. 

До міської ради пройшли 14 депутатів від ОПЗЖ, 12 від «Команди Максима Єфімова "Наш Краматорськ"», 5 — від «Партії миру і розвитку», по 4 від «Європейської солідарності» та «Слуги Народу» і 3 — від партії Шарія.

Херсон

У Херсоні за посаду мера змагалися підприємець та народний депутат групи «За майбутнє» Ігор Колихаєв та тричі міський голова Херсона Володимир Сальдо. Фаворитом виборів міського голови Херсона є Колихаєв, який у першому турі набрав 30%, а Сальдо — 17%.

Тим часом на виході з дільниць Херсона 15 листопада людей опитала однойменна з партією Колихаєва громадська організація «Нам тут жити». За даними цього опитування Колихаєв із 67% переміг Сальдо, який набрав 33%. Похибка становить 3% при кількості опитаних у 9782 людини.

У міській раді партія Колихаєва матиме 17 голосів з 54, ОПЗЖ — 11, «Слуга Народу» — 10, «Блок Сальдо» — 9, «Європейська солідарність» — 7.

Луцьк

На виборах міського голови Луцька перемагає юрист фонду Ігоря Палиці Ігор Поліщук від партії «За майбутнє». За даними паралельного підрахунку, Поліщук набирає понад 54% голосів, тоді як самовисуванець і колишній мер Луцька Богдан Шиба майже 43%, пишуть «Волинські новини». У першому турі Поліщук набрав 32%, а Шиба — 13%. 

У міську раду Луцька «За майбутнє» провела 13 депутатів з 42. «Європейська солідарність» матиме 9 депутатів, «Свідомі» — 6, «Слуга Народу» — 5, «Свобода» — 5 та 4 — «Батьківщина».

Суми

Проголосувала за міського голову Сум менш ніж п’ята частина виборців. Фаворитом тут вважається чинний міський голова, представник «Батьківщини» Олександр Лисенко. Він набрав у першому турі 44%. Його суперник Вадим Акпєров з «Європейської солідарності» — 14%.

У Сумській міській раді 13 депутатів матиме «Батьківщина», ОПЗЖ і «Європейська солідарність» — по 9, «Слуга Народу» — 8, «Сила і честь» — 3.

Українка

В Українці Київської області 25 жовтня склалася унікальна для України ситуація. Кандидатка від «Слуги Народу» Оксана Кирилюк та Олександр Туренко від Європейської солідарності отримали рівно по 1233 голоси. Тож довелося і тут влаштувати другий тур. 

Вибори в невеликому містечку на Київщині запам'яталися старими добрими «каруселями», повідомили в поліції. Там чоловік роздавав фейкові бюлетені виборцям та просив за 100 гривень вкинути їх до скриньки для голосування.

Тепер у ЦВК є п’ять днів на встановлення результатів виборів. Усі переможці мають бути оголошені не пізніше 20 листопада. Ще через тиждень, 22 листопада, другий тур виборів міського голови відбудеться у Дніпрі, Черкасах, Рівному, Львові, Полтаві, Ужгороді, Миколаєві, Слов'янську, Дрогобичі, Броварах, Бердянську та Нікополі. У Чернівцях другий тур виборів відбудеться 29 листопада.

Поділитись: