Мер американського міста Нью-Йорк Білл де Блазіо попрохав засновника й керівника Tesla Ілона Маска допомогти з виробництвом апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ), попит на які зростає через епідемію коронавірусу SARS-CoV-2.

Як повідомляє TechCrunch, із проханням де Блазіо звернувся після того, як Маск у Twitter написав, що заводи Tesla готові виробляти такі апарати.

«Tesla виготовляє автівки з комплексними системами опалення, вентиляції та кондиціонування. SpaceX виготовляє космічні кораблі із системами життєзабезпечення. Апарати ШВЛ не складні, але одразу їх не виготовити», — зазначив Маск під час Twitter-дискусії з керівником онлайн-проєкту про вибори в США FiveThirtyEight Нейтом Сілвером.

У відповідь мер Нью-Йорка написав у Twitter: «Нью-Йорк придбає (апарати ШВЛ — ред.)! У країні вкрай не вистачає (апаратів — ред.), і ми потребуємо їх якнайшвидше — і нашому місту протягом наступних кількох тижнів потрібні тисячі таких апаратів. Ми отримуємо їх так швидко, як можемо, але не відмовилися б від вашої допомоги!»

Пізніше Маск окремо написав, що заводи його компанії вже працюють над створенням апаратів ШВЛ, «хоча я не думаю, що в них буде потреба до того часу, як ми зможемо виготовляти достатню їх кількість».

Раніше повідомлялося, що компанія Tesla припинить виготовляти електромобілі на заводі у Фрімонті, що у Каліфорнії (США) через наказ влади штату у зв'язку з поширенням коронавірусу.

За останніми даними, в США 14250 інфікованих SARS-CoV-2, з них 121 людина одужала, 205 померли.

Нагадаємо, станом на ранок 20 березня у світі офіційно зареєстровано 224 517 випадків зараження коронавірусом SARS-CoV-2, 10 030 смертей та 86 025 випадків, коли пацієнти успішно одужали після зараження.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Поділитись: