Мера Полтави Мамая засудили за розтрату 570 тисяч грн. Він пішов на угоду про визнання винуватості

Полтавського міського голову Олександра Мамая засудили за організацію розтрати понад пів мільйона гривень. Оскільки він визнав провину та відшкодував збитки, йому призначили рік іспитового строку.
Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.
2 березня 2023 року колегія суддів ВАКС затвердила угоду про визнання винуватості між Мамаєм та прокурором САП.
За даними слідства, Мамай у змові з директором та бухгалтером комунальної організації «Інститут розвитку міста» влаштував на роботу двох людей, які фактично не виконували роботу на підприємстві, а вели домашнє господарство мера.
Для виплати їм зарплати службовці вносили до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, що зрештою призвело до завдання місцевому бюджету понад 570 тисяч гривень збитків.
На суді Мамай визнав, що просив «влаштувати» двох жінок, які фактично виконували роботу домогосподарок, на початку січня 2021 року.
Так, суд за угодою визнав Мамая винуватим в організації розтрати майна внаслідок зловживання своїм службовим становищем, а також в організації внесення до офіційних документів свідомо неправдивих відомостей.
За цим обвинуваченням суд призначив йому покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими чи адміністративно-господарськими функціями строком на 1 рік. А втім, оскільки мер відшкодував завдані збитки, повністю визнав свою провину та щиро покаявся, суд натомість призначив йому рік іспитового строку.
За умовами угоди Мамай також має перерахувати 2 мільйони гривень у Фонд United24 на «Армію дронів».
Інші обвинувачені — два виконавці та два пособники в розтраті коштів — також визнали свою провину й уклали угоди з прокурором. Їм призначено 5 років позбавлення волі з іспитовим строком в 1 рік та позбавленням права обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими чи адміністративно-господарськими функціями строком на 1 рік.
Зазначимо, це не єдина справа проти Мамая. У грудні йому повідомили про підозру в незаконному поширенні інформації про дислокацію підрозділів Збройних сил України. Той відкинув звинувачення та назвав підозру політично мотивованою.
Що відомо про Олександра Мамая?
Як пише громадський рух «ЧЕСНО», він уперше став мером Полтави у 2010 році від партії «Совість України». У 2012-му став членом «Партії регіонів», проте в лютому 2014 року заявив, що покинув цю політсилу в тому ж таки 2012 році.
У 2014-му Мамай отримав найбільшу серед мерів зарплатню — 226 тисяч гривень. А перед виборами роздав пенсіонерам 640 тонн цукру. Зрештою ті вибори він виграв, а у 2017 році знову отримував одну з найвищих зарплат — випереджав не лише міських голів, а й міністрів та президента.
У 2018 році депутати міськради визнали роботу Мамая незадовільною та достроково припинили його повноваження. У 2019 році він був довіреною особою кандидата у президенти Юрія Бойка, а також балотувався до Верховної Ради. У вересні 2020 року Мамая знову обрали мером Полтави — цього разу від політичної партії «За майбутнє».
У грудні 2021 року політик в етері телеканалу «НАШ» заявив, що в російсько-українській війні «йде брат на брата».
«Спілкуючись із мешканцями нашого міста, дедалі більше переконуюсь і сам, і бачу позицію населення щодо політики. Мені здається, що в нас сьогодні відбуваються бойові дії, на нашій території воюють дві наддержави — це США і росія», — сказав Мамай.
- Поділитися: