Якщо вірити Верховному суду Ірландії, булочка в цьому сендвічі є радше кондитерським виробом, аніж хлібом
Фото:

pixabay

Верховний суд Ірландії постановив, що хліб, який використовується в американській мережі закладів швидкого харчування Subway, містить забагато цукру. Тому він не відповідає критеріям хлібних продуктів, визначених в ірландському законодавстві — річ у тім, що за їх ввезення не треба платити ПДВ.

Про це йдеться в рішенні суду, оприлюдненому 29 вересня.

Позивач — компанія, що володіє франшизою Subway в Ірландії, — просила визнати хліб, який ввозиться з-за кордону для мережі фастфуду, бакалією. Вона, відповідно до закону 1972 року, не підлягала обкладанню податком на додану вартість.

У 2004-2005 роках компанія ввезла в Ірландію ПДВ хліб для сендвічів за ставкою 9,2%. У позові вона попросила про відшкодування сплаченого податку, стверджуючи, що хліб підпадає під виключення у законі 1972 року.

Утім у тому ж законі написано, що хліб має містити цукру в розмірі не більше 2% від ваги борошна, що використовується для випікання. У Subway цей показник складає 10%. Тому суддя Верховного суду Ірландії відмовив у задоволенні позову.

До речі, для порівняння: у булочці, яку використовує McDonald’s для Біґ-Маку, кількість цукру складає 5,8% від ваги борошна.

Сплата ПДВ є настільки контроверсійною річчю, що судові справи, пов’язані з нею, часто здаються трохи абсурдними. А головним джерелом цієї контроверсії в Ірландії є якраз згаданий закон про ПДВ від 1972 року.

Приміром, у 1991 році суд у Великій Британії розглядав справу щодо так званих джаффа-кейків — бісквітного печива із джемом у шоколаді. Тоді судді постановили, що джаффа-кейки є не печивом, а тістечком, а тому звільняються від сплати ПДВ. Хоча в Україні, приміром, ви такі знайдете саме у відділі печива.

Є приклад і в інших країнах ЄС. У Верховному суді Нідерландів розглядається справа щодо сплати ПДВ на таблетки, що стимулюють сексуальну функцію, які продає один із сексшопів у країні. У лютому цього року один із радників суду заявив, що на такі таблетки не треба накладати ПДВ як на харчові продукти.

Його обґрунтування таке: «Таблетки споживають не для того, щоб забезпечити тіло поживними речовинами, а щоб стимулювати сексуальний потяг. А тому, хоча ці таблетки й можуть впливати на певні функції організму, вони точно не мають на меті бути частиною раціону».

Поділитись: