Канцлерка Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон привітали обмін полонених між урядом України і так званими «ДНР» та «ЛНР».

Про це йдеться у спільній заяві лідерів Німеччини та Франції, оприлюдненій Єлисейським палацом.

«Обмін полонених, що відбувся сьогодні, є довгоочікуваним гуманітарним заходом. Тепер, відповідно до рішень Паризького саміту («нормандської четвірки», що відбувся 9 грудня — ред.), за ним має настати повне припинення вогню», — йдеться в заяві.

Сьогодні, 29 грудня, відбувся великий обмін утримуваними особами між Україною і так званими «ДНР» і «ЛНР». З полону бойовиків повернулися 76 українців, зокрема журналіст Станіслав Асєєв, який перебував у полоні понад 2 роки. СБУ назвала імена усіх звільнених.

У межах обміну Україна передала бойовикам 127 людей, ще 14 відмовились брати участь в обміні. Українська влада зокрема передала колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілах на Інститутській, та бразильця Рафаеля Лусваргі.

Нагадаємо, попередній великий обмін відбувся 7 вересня, з російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Павло Гриб та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Поділитись: