Меркель налякала російських політиків словами «злочинна анексія Криму» (огляд преси)

«У вівторок український парламент надав уряду владу зупиняти іноземні виплати по боргам з метою захисту від «безпринципних» кредиторів... Новий закон був прийнятий за кілька днів до зустрічі міністрів фінансів країн членів ЄС у столиці Латвії Ризі, де обговорять шляхи стабілізації української системи фінансів. На цю систему має вплив повстання із центром у Донецьку та суперечка з Росією, яку Україна обвинувачує у підтримці бойовиків», - пише британська The Guardian. «Міністр фінансів Наталя Яресько хоче, щоб сума боргу була зменшена, а терміни виплат були подовжені з метою зниження навантаження по обслуговуванню боргу. Вона сказала, що приватні кредитори повинні також зменшити процентну ставку по українським суверенним бондам».

«На прес-конференції у Кремлі Ангела Меркель у присутності Путіна вперше не злякалась публічно заявити про «злочинну та таку, що суперечить міжнародному праву, анексію Криму». Така оцінка була справжньою несподіванкою як для офіційних перекладачів, так і для всієї російської сторони. В результаті з усіх текстів офіційного російського перекладу заяви Ангели Меркель, у тому числі з версії на сайті президента Росії, слово «злочинна» зникло… Градус патріотизму в Росії дійшов до того, що послу ЄС у Росії Вігаудасу Ушацкасу довелось відмовитись від публікації статті в одному з московських видань, бо головний редактор попросив забрати з тексту висловлювання: «злочинна анексія Криму». Він злякався, що його можуть притягти до кримінальної відповідальності за посягання на територіальну цілісність держави», - пише в El Pais оглядач Пілар Бонет.

Леонід Бершидський, оглядач BloombergView, пише про Македонію як «нове поле битви між Росією та США». «Росія посилила охорону свого посольства у Скоп’є та починає підтримувати крики прем’єр-міністра Груєвського про іноземних агентів. Але Москва не може захистити прогнилий режим, який дійсно втрачає підтримку серед македонців – і записи телефонних розмов є хорошим доказом для громадян не довіряти урядові. Але Захід має звичку припиняти підтримку реформаторів у той день, коли правлячий режим падає. У результаті країни знову скочуються на свої корумповані доріжки. Це те, що трапилось в Україні після 2005-го, а в останні роки у Грузії. Македонія, бажання якої до членства в ЄС були зупинені Грецією через тривалу суперечку, заслуговує чіткіших гарантій європейської перспективи, якщо країна позбавиться Груєвського та рухатиметься до сильнішої демократії та чистішого уряду».

«Ехо від падіння міста Рамаді піде далеко за межі провінції Анбар. У Вашингтоні повинні зрозуміти, що його нинішня стратегія у боротьбі з Ісламською державою провалилась. Білий дім фокусується на авіаударах в Іраку, але мало робить для тренування сил сунітів у Сирії та Іраку, які протистоятимуть Ісламській державі. Це дає їй широке поле для планування, маневрування та передислокації. Попри спроби представників США применшити важливість падіння Рамаді, події довкола нього відкривають нову небезпечну фазу війни. Ісламська держава схоже претендує на нові території, попри американську вогневу міць та попри підтримку Іраном десятків тисяч шиїтських та курдських вояків. Ідея про те, що Ісламська держава програє чи занепадає наразі виглядає абсурдною», - пише Foreign Policy.