Канцлерка Німеччини Ангела Меркель на церемонії присвоєння їй почесного наукового ступеню в Лейпцизькій вищій школі менеджменту (HHL), Лейпциг, 31 серпня 2019 року
Фото:

EPA-EFE

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель планує повернутися до наукової роботи після того, як піде з посади.

Про це Меркель заявила на церемонії присвоєння їй почесного наукового ступеню в Лейпцизькій вищій школі менеджменту (HHL), передає DW.

«Всі університети, які вручили мені почесний докторський ступінь (таких закладів 17 — ред.), почують знову про мене після того, як я піду з посади канцлера», — сказала вона.

Меркель, яка є фізиком за освітою, пообіцяла, що в наступний раз вона залишиться в науці на більший термін, ніж на цій церемонії.

Ангела Меркель очолює німецький уряд з 2005 року. Коли її обрали канцлером на черговий термін, Меркель оголосила, що в 2021 році — коли її повноваження сплинуть — вона більше не буде претендувати на посаду голови уряду. 

Нещодавно Меркель підтвердила плани піти з політики в 2021 році і запевнила, що до того часу «здатна виконувати свою роботу». Сумніви в цьому з'явилися після декількох випадків, коли їй стало зле під час публічних заходів.

Поділитись: