Світ

Меркель заявила, що Німеччина несе відповідальність за Голокост

11 лютого, 2018 01:13
Світ/Меркель заявила, що Німеччина несе відповідальність за Голокост
Зберегти
Вигляд
Канцлерка Німеччини Анґела Меркель заявила, що відповідальність за Голокост несе Німеччина і «усвідомлення цього може бути фундаментом добрих відносин з Польщею».

Канцлерка Німеччини Анґела Меркель заявила, що відповідальність за Голокост несе Німеччина і «усвідомлення цього може бути фундаментом добрих відносин з Польщею».

Як повідомляє «Радіо Польша», про це Меркель заявила, коментуючи зміни до закону про Інститут національної пам’яті Польщі.

Також канцлерка говорить про коректні відносини з Польщею, вона анонсувала, що наступного тижня польський прем’єр відвідає Берлін.

«Як канцлер Німеччини я хочу наголосити, що це ми, Німеччина, несемо відповідальність за події, які відбулися під час Голокосту, під час Шоа в період національного соціалізму. Існували концентраційні табори, за які німці несуть відповідальність. Ця відповідальність надалі існує, і кожен німецький уряд буде за це відповідальний», — наголосила Меркель.

Вона підкреслила, що не має наміру втручатися у внутрішні питання польського законодавства.

Лише з таким підходом Німеччина може формувати позитивне і спільне майбутнє з Польщею та з усією Європою і світом,  додала Меркель.

Ангела Меркель не вперше говорить про відповідальність Німеччини за Голокост. У минулому році вона, вшанувуючи пам'ять 96-річного в’язня концтаборів «Аушвіц», зазначила, що завдяки таким людям німці пам'ятають про усі жахи Голокосту.

Нагадаємо, Польща ухвалила оновлений закон про Інститут національної пам'яті, який передбачає покарання за заяви про причетність поляків до Голокосту.

Держдепартамент США заявив, що прийняття в Польщі закону про «Інститут національної пам’яті» негативно вплине на свободу слова та наукові дослідження.

Серед пакету проектів зокрема був і законопроект про заборону «бандерівської ідеології» в Польщі. Україна, у свою чергу,  підтримала постанову про звернення до Польщі через «антибандерівський» закон. 

Пов`язані новини