Світ

Дуда підписав закон, що забороняє говорити про причетність поляків до Голокосту

7 лютого, 2018 09:22
Світ/Дуда підписав закон, що забороняє говорити про причетність поляків до Голокосту
Зберегти
Вигляд
Президент Польщі Анджей Дуда 6 лютого підписав оновлений закон про Інститут національної пам'яті, який передбачає покарання за заяви про причетність поляків до Голокосту.

Президент Польщі Анджей Дуда 6 лютого підписав оновлений закон про Інститут національної пам'яті, який передбачає покарання за заяви про причетність поляків до Голокосту.

Про це повідомляє «Польське агентство друку» з посиланням на прес-секретаря президента Кшиштофа Лапінського.

Раніше того ж дня Дуда заявив, що також має намір відправити документ до Конституційного суду, щоб з'ясувати, чи не обмежують введені поправки свободу слова.

«Ми теж маємо право бути чутливими, теж маємо право на історичну правду, теж маємо право на те, щоб нас оцінювали справедливо, виходячи з фактів», — заявив Дуда, пояснюючи, чому він вирішив підписати закон.

Раніше Державний департамент США заявив, що прийняття в Польщі закону про «Інститут національної пам’яті» негативно вплине на свободу слова та наукові дослідження.

Серед пакету проектів зокрема був і законопроект про заборону «бандерівської ідеології» в Польщі.

6 лютого Верховна Рада підтримала постанову про звернення до Польщі через «антибандерівський» закон. У заяві зазначається, що Рада «з розчаруванням і глибоким занепокоєнням» сприйняла рішення Сейму про ухвалення закону «про заборону бандерівської ідеології».

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що підпише законопроект про заборону «бандерівської ідеології» попри звернення України.

У січні Сейм Польщі ухвалив закон про «заборону пропаганди бандерівської ідеології». 1 лютого Сенат Польщі остаточно ухвалив закон.

У МЗС України сприйняли ухвалення цього законопроекту як «чергову спробу нав’язати однобічне трактування історичних подій», у тому числі  некоректного використання назви частини території сучасної України.

Також в Ізраїлі виступили проти польського законопроекту про Голокост. Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив, що Голокост не можна заперечувати.

У МЗС Польщі заявили, що закон про «бандерівську ідеологію» не стосуватиметься науковців та художніх діячів.

ЧИТАЙТЕ: Що треба знати про «антибандерівський закон» у Польщі

Пов`язані новини