УКРАЇНА

Рада підтримала постанову про звернення до Польщі через «антибандерівський» закон

6 лютого, 2018 12:35
УКРАЇНА/Рада підтримала постанову про звернення до Польщі через «антибандерівський» закон
Зберегти
Вигляд
Верховна Рада підтримала постанову про звернення до Польщі у зв'язку з ухваленим у країні «антибандерівським» законом.

Верховна Рада підтримала проект постанови №7553 про звернення до Польщі у зв'язку з ухваленим у країні «антибандерівським» законом.

Відповідне рішення підтримали 242 народних депутати.

У заяві зазначається, що Рада «з розчаруванням і глибоким занепокоєнням» сприйняла рішення Сейму про ухвалення закону «про заборону бандерівської ідеології».

Йдеться про те, що у ньому дається упереджене і суперечливе визначення цього поняття, що «відкриває шлях до маніпуляцій і посилення антиукраїнських тенденцій».

Згідно із постановою, закон Польщі суперечить змісту і духу стратегічного партнерства між Україною і Польщею, а також принципам, які були узгоджені сторонами в Декларації пам'яті і солідарності від 20 жовтня 2016 року.

Закон є «несумісний з демократичними цінностями», зазначила депутатка від «Самопомочі» Ганна Гопко.

У заяві Рада звертається до президента Польщі із закликом скасувати ухвалення закону і «повернути в українсько-польські відносини виваженість, раціональність і доброзичливість».

У січні Сейм Польщі ухвалив закон про «заборону пропаганди бандерівської ідеології». 1 лютого Сенат Польщі остаточно ухвалив закон.

У МЗС України сприйняли ухвалення цього законопроекту як «чергову спробу нав’язати однобічне трактування історичних подій», у тому числі  некоректного використання назви частини території сучасної України.

Також в Ізраїлі виступили проти польського законопроекту про Голокост. Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив, що Голокост не можна заперечувати.

У МЗС Польщі заявили, що закон про «бандерівську ідеологію» не стосуватиметься науковців та художніх діячів.

ЧИТАЙТЕ: Що треба знати про «антибандерівський закон» у Польщі

Пов`язані новини