Світ

MH17: РФ у 2015-му демонструвала ракету «Бука» попри заяви про списання — Bellingcat

6 червня, 2018 15:09
Світ/MH17: РФ у 2015-му демонструвала ракету «Бука» попри заяви про списання — Bellingcat
Зберегти
Вигляд
Російський концерн «Алмаз-Антей» під час моделювання катастрофи рейсу MH17 у 2015 році використовував ракету установки «Бук» 1987 року випуску: у 2018 році Міністерство оборони РФ стверджувало, що ракети цього року випуску були списані.

Російський концерн «Алмаз-Антей» під час моделювання катастрофи рейсу MH17 у 2015 році використовував ракету установки «Бук» 1987 року випуску: у 2018 році Міністерство оборони РФ стверджувало, що ракети цього року випуску були списані.

Про це повідомив засновник міжнародної дослідницької групи Bellingcat Еліот Хіггінс у Twitter.

Він нагадав, що у 2015 році концерн «Алмаз-Антей» провів реконструкцію катастрофи рейсу MH17, який був збитий улітку 2014 року на Донбасі.

На відео можна побачити номер на корпусі ракети від установки «Бук». Завдяки цьому Хіггінс встановив, що рік випуску ракети — 1987-й. Тобто, у 2015 році їй було вже 28 років.

Проте 25 травня 2018 року Міноборони Росії заявило, що такі ракети списуються після 25 років експлуатації.

Ця заява була відповіддю на доповідь Міжнародної слідчої групи (JIT), яка встановила, що пасажирський літак рейсу MH17 був збитий ракетою, виготовленою у 1986 році на Довгопрудненському науково-виробничому підприємстві.

Відео: Almaz Antey / Youtube

Як повідомлялося, парламент Нідерландів закликав РФ узяти відповідальність за збиття MH17.

1 червня у Мінтрансі Малайзії заявили, що переконливих доказів вини Росії у збитті MH17 немає.

Як повідомлялося, генсек НАТО Йенс Столтенберг заявив, що збиття рейсу MH17 є наслідком агресії РФ в Україні і світі.

Раніше дослідник проекту Bellingcat повідомив, що 53-я зенітно-ракетна бригада Збройних сил Росії, яка транспортувала «Бук»,  могла здійснити запуск ракети.

25 травня Bellingcat оприлюднила новий звіт щодо катастрофи  MH17

Учасники дослідницької групи дійшли висновку, що «Андрій Іванович», або «Оріон», що фігурує в матеріалах міжнародного розслідування катастрофи рейса MH17 — це офіцер ГРУ Олег Володимирович Іванніков. Саме він брав участь у перекиданні «Бука», з якого збили MH17. Раніше Іванніков 2 роки був міністром оборони Південної Осетії.

Австралія та Нідерланди офіційно звинуватили Росію у збитті МН17. Також на дані розслідування відреагували НАТО та ЄС.

Президент РФ Володимир Путін заявив, що не встиг ознайомитися зі змістом доповіді, але може «сказати одразу», що Росія визнає висновки слідства тільки в тому випадку, якщо буде приймати «повноцінну участь в розслідуванні». А Міноборони РФ заявило, що ракети, якою збили МН17, немає на їхньому озброєнні.

«Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс Амстердам — Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.

Пов`язані новини