Міністерство борони Росії заявило, що ракета, якою збили малайзійський «Боїнг» над Донбасом, не перебуває на озброєнні російської армії.

Міністерство борони Росії заявило, що ракета, якою збили малайзійський «Боїнг» над Донбасом, не перебуває на озброєнні російської армії.

Про це повідомляє «Интерфакс».

«Граничним терміном експлуатації ракети, двигун від якої продемонструвала голландська комісія минулого четверга, був 2011 рік, після якого всі ракети даного типу випуску були вилучені, списані і відправлені на утилізацію», — сказали в Міноборони.

Відомство додало, що після розпаду СРСР і розподілу військового майна в 1991 року Україна отримала у власність близько 20 дивізіонів зенітно-ракетних комплексів «Бук». 

У російському Міноборони також заявили у підсумку, що «відтоді Росія не надавала Україні «жодної нової зенітної ракети», а тому «ракета «більш ніж ймовірно» належить армії України».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Катастрофа МН17: Bellingcat представила нові дані розслідування

Дослідницька пошукова мережа Bellingcat заявляє, що принаймні російське Міністерство оборони мало знати про перекидання через кордон такої військової техніки, як «Бук».

Як повідомлялося, Bellingcat також встановила ще одного підозрюваного у справі про збиття рейсу МН17. Це офіцер ГРУ Олег Владимирович Іванніков, який раніше був «міністром оборони Південної Осетії». Він користувався псевдонімом «Андрій Іванович Лаптєв».

24 травня 2018 року офіційне слідство вперше підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії і належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Міністерства оборони Росії, яка розташована у Курській області

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Боїнг МН17 збили з «Бука» російської 53-ї бригади — слідство

Комісія Ради безпеки Нідерландів, яка розслідує причини катастрофи лайнера, 13 жовтня 2015 року опублікувала доповідь, в якій ідеться, що літак збили ракетою класу «земля — повітря», випущеною із зенітно-ракетного комплексу «Бук». Згідно із офіційним звітом слідчої комісії у справі, «Боїнг» МН17 був збитий з російського «Буку» з окупованої території Донбасу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто насправді збив МН17? Аналіз Bellingcat і Atlantic Council.

Пізніше група незалежних розслідувачів Bellingcat оприлюднила доповідь, згідно з якою до збиття літака причетний генерал-майор РФ Сергій Дубінський. Водночас, сам Дубінський заперечив свою причетність до катастрофи.

Пізніше журналісти видання «Новая газета» розшукали товариша Дубінського по службі, ветерана бойових дій в Афганістані, а нині — лідера самооборони Запоріжжя Сергія Тіунова, який підтвердив голос Дубінського на запису телефонної розмови, що перехопила міжнародна слідча група.

Голландські журналісти знайшли будинок підозрюваного у катастрофі МН17 Дубінського.

Крім того, слідство визначило імена 100 причетних до аварії  «Боїнга» МН17.

ДИВІТЬСЯ: «Наше завдання — довести справу MH17 до суду», — інтерв'ю очільника міжнародної слідчої групи.

Поділитись: