Прем’єр-міністр Денис Шмигаль вирішив ще раз уточнити свою позицію щодо постачання Україною води в анексований Крим.

«Ми не будемо постачати воду для промислових та військових об’єктів. І на цьому ми ставимо крапку. Ми будемо постачати в разі необхідності або гуманітарної загрози українцям воду для господарських потреб, для пиття. Хоч цистернами, хоч каністрами, хоч бутлями ми маємо це забезпечити. Це наш обов’язок перед нашими українцями. Ми не говоримо про промислове постачання води, ми говоримо про наш обов’язок перед українцями в Криму», — наголосив він під час години запитань до уряду.

Напередодні новопризначений прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що воду в окупований Крим треба подавати, адже там живуть українці, а Крим — це Україна. Проте згодом, після шквалу критики, він уточнив, що уряд не може подавати воду в Крим до деокупації півострова і повернення його до складу України.

Окупаційна «влада» Криму не радить людям на півострові розраховувати на постачання води з материкової частини України, але втішена заявою Шмигаля.

Раніше голова фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія заявив, що погодився б відновити водопостачання в анексований Крим в обмін на поступки з боку президента Росії Володимира Путіна щодо Донбасу. Згодом він вибачився за ці слова.

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов вважає, що Україна не може постачати воду в анексований Крим.

Як повідомлялося 5 лютого 2020-го, в анексованому Сімферополі питної води залишилося на 90-100 днів. Окупаційна влада заявила, що планує відключити гаряче водопостачання та обмежити постачання холодної води. У трьох водосховищах, з яких подають воду в місто, накопичено на 25-28 мільйонів кубометрів води менше, ніж минулого року через недостатню кількість опадів.

Постійний представник президента України в Криму Антон Кориневич зазначив, що Україна не планує відновлювати водопостачання до Криму. Він додав, що «вода з каналу піде в Крим тільки після деокупації».

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський Союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile