Ухвалення законопроекту про легалізацію медичного канабісу не тільки дозволить українцям використовувати його як лікарський засіб, а й допоможе вітчизняним аграріям вийти на міжнародні ринки, бо ринок коноплі «у тренді» і швидко розвивається.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив народний депутат України Олександр Опанасенко, який є одним з авторів законопроекту.

«Це є в тренді, світова індустрія розвивається, ми маємо так само створити можливості для наших аграріїв, і робити та працювати не лише на внутрішні ринки, а й на зовнішні так само. Зараз ринок — блакитний океан, і є можливість не наздоганяти і отримувати те, що залишиться від ринку», — наголосив він.

Опанасенко зазначив, що вітчизняні аграрії заробляють 200-300 доларів з гектару, а вирощування коноплі замість, наприклад, рапсу, дозволило би більше заробляти і менше виснажувати ґрунт. Він вважає, що Україна має величезний потенціал у цій сфері, а законопроект, що зареєстрований у Раді, дозволить його реалізувати.

«В нашому законопроекті чітко розподіляється — технічні коноплі, які нічого не мають, вміст мінімальний, і звісно ті, які будуть культивуватися під жорстким контролем — ніхто не буде сіяти будь-де просто неба. Це буде під жорстким контролем і охороною, саме терапевтична конопля. Технічна конопля буде звичайною агрокультурою, як воно є у всьому світі», — розповів депутат.

31 травня в Києві почалась Друга міжнародна медична канабіс-конференція, яку проводить Українська асоціація медичного канабісу і «БО 100% життя» за підтримки Міністерства охорони здоров’я України, а також Міністерства у справах ветеранів.

Нагадаємо:

  • Проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення фундаментального права особи на життя», який стосується легалізації медичного канабісу зареєстрували 20 травня. Петицію мали розглянути на першому пленарному засіданні Ради після дня реєстрації. Її включили до порядку денного, але ані 28, ані 30 травня черга до проекту закону №10313 не дійшла.
  • 15 травня комітет Верховної Ради з питань прав людини, нацменшин і міжнаціональних відносин одноголосно підтримав законопроект про використання марихуани в медичних цілях.
  • Очільниця Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун підтримала петицію і закликала сприяти легалізації медичного канабісу.
Поділитись: