В Ер-Ріяді не знають деталей вбивства журналіста Джамаля Хашогджі в саудівському консульстві у Стамбулі і не знають, де його тіло, заявив міністр закордонних справ Саудівської Аравії Адель аль-Джубейр.

За його словами, коли Хашогджі увійшов до консульства, до нього наблизилась група саудівських оперативників і після цього їхні свідчення відрізняються від того, про що заявляє турецька сторона, яка розпочала власне розслідування.

«Ті, хто це вчинив, вийшли за межі своїх повноважень», — сказав він про підозрюваних і додав, що вони ніяк не пов’язані з наслідним принцом Саудівської Аравії Мухаммедом ібн Салманом, керівником країни.

Глава МЗС Саудівської Аравії також висловив співчуття родині журналіста і заявив, що його країна «зазирне під кожен камінь» і «рішуче налаштована покарати винних в цьому вбивстві».

2 жовтня саудівський журналіст Джамаль Хашогджі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Про зникнення повідомила його наречена.

За даними турецької влади, Хашогджі не покидав територію консульства. Проте представники Саудівської Аравії заперечували, що Хашоггі перебуває в консульстві.

Турецький уряд повідомив офіційних осіб США, що має аудіо-та відеозаписи, які підтверджують, що Хашогджі убили у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі.

Нагадаємо, 19 жовтня Саудівська Аравія вперше визнала, що журналіста Хашоггі вбили в консульстві у Стамбулі. Президент США Дональд Трамп заявив, що довіряє версії Саудівської Аравії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трилер у консульстві: що означає вбивство саудівського журналіста

Джамаль Хашогджі — саудівський журналіст. Він був оглядачем американської газети The Washington Post та відомий критичними матеріалами про королівство. Хашогджі у 2017 році покинув батьківщину, щоб уникнути переслідувань за свої погляди і переїхав до США. Протягом року він писав для Washington Post, критикуючи політику Саудівської Аравії щодо Катару, Канади, Ємену та засуджуючи переслідування владою країни інакодумців. Репортер приїздив до консульства, аби оформити документи для одруження з дівчиною, яка мешкає в Туреччині.

Поділитись: