Україна на засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську 4 грудня запропонувала провести обмін заручників, проте Росія вчергове відмовилася. Про це заявила представниця України в гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко.

Геращенко вказала, що українська сторона була готова повторити звільнення 27 грудня 2017 року — тоді з самопроголошених республік повернулися 73 громадяни України.

«Ми передали конкретні списки і пропозиції в форматі 23/23 і 66/19 з пропозицією провести звільнення наших військових і цивільних з ОРДЛО до новорічних і різдвяних свят. Ми готові повторити минулорічний успіх і провести черговий етап звільнення 27 грудня. На жаль, РФ і їхні маріонетки відмовилися від чергової ініціативи України і зірвали і цю пропозицію звільнення українців», — зазначила Геращенко.

Зазначимо, що водночас на ресурсах бойовиків з'явилася заява так званої омбудсмен самопроголошеної «ДНР» Дар'ї Морозової. У ній йдеться про пропозицію бойовиків обміняти заручників з Україною в форматі «всіх на всіх».

«Сьогодні на засіданні гуманітарної підгрупи в Мінську зробила офіційну пропозицію українській стороні зробити обмін заручників у форматі «всіх на всіх» 27 грудня 2018», — сказала вона.

Зазначимо, що представники самопроголошених республік не є офіційною стороною переговорів у Мінську.

6 листопада Ірина Геращенко повідомляла, що українська сторона ще раз звернулася до представників РФ з вимогою негайно надати офіційну відповідь на пропозицію передати їм 23 росіян в обмін на політв‘язнів Кремля. Однак Москва заблокувала питання звільнення заручників та політв’язнів.

Востаннє обмін заручників відбувся 27 грудня 2017 року. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

Поділитись: