Влада М’янми заперечила висновки звіту Організації Об’єднаних Націй, яка закликала розслідувати дії військових країни на предмет геноциду мусульман рохінджа.

Влада М’янми заперечила висновки звіту Організації Об’єднаних Націй, яка закликала розслідувати дії військових країни на предмет геноциду мусульман рохінджа.

Про це повідомляє ВВС.

Речник уряду М’янми Зо Хтай заявив, що країна «не погоджується та не приймає жодних висновків, зроблених Радою з прав людини».

Після звіту ООН про ситуацію в М’янмі Китай заявив, що тиск на владу країни «не допоміг».

Уряд М’янми вкотре заявляє, що має «нульову толерантність» до прав людини.

Раніше ООН закликала Міжнародний кримінальний суд розслідувати геноцид рохінджа у М’янмі. Звіт ООН базується на сотнях інтерв’ю. Він вважається одним з найбільших прикладів засудження організацією злочинів проти рохінджа.

«Військова необхідність ніколи не виправдовує убивства без розбору, ґвалтування жінок, нападу на дітей та спалення цілих селищ», — заявили в ООН.

Самоназва етнічної групи рохінджа (також називають рохін’я) має арабські витоки та походить від слова «рахім» — милосердя, або «рахім боррі» — земля під милосердним Богом. Рохінджа мешкають у штаті Ракхайн, який раніше мав назву Аракан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Зайвий народ: чому у М’янмі вбивають мусульман рохінджа

Етнічна група рохінджа та місцеве населення штату Ракхай у М’янмі ведуть сутички вже кілька десятиліть поспіль. Часом криза у відносинах двох релігійних груп — мусульман-рохінджа та буддистів-м’янмарців — затихала, населення співіснувало у відносному мирі, втім, найменшої іскри було достатньо, щоб розпалити ворожнечу із новою силою. Новий виток конфлікту у жовтні 2016 року був спровокований нападом кількох мусульман в штаті Ракхай на поліцейських. Влада М’янми оголосила антитерористичну операцію проти рохінджа.

Нагадаємо, 25 серпня 2017 року озброєні бойовики напали на блокпости правоохоронців, після цього військові розгорнули операцію у відповідь.

За даними ООН, загинули понад 400 людей. Ще 70 тисяч мусульман-рохінджа були вимушені втекти до Бангладеш. Міжнародні організації призупинили надання гуманітарної допомоги через збройний конфлікт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Астрологи, ісламісти та китайці: приховані пружини геноциду в М’янмі.

Поділитись: