Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов заявив, що коронавірус, який поширюється у світі, наразі негативно не вплинув на українську економіку. Водночас дещо пригальмувався імпорт товарів з Китаю в Україну.

Про це він сказав в етері «Свободи слова» на ICTV.

«З економікою ми поки що уважно моніторимо, слідкуємо за змінами, і ми ще не бачимо жодних негативних сигналів… У нас є певний експорт, коли ми продаємо товари в Китай, але більшість товарів, там є олія, харчові товари, не будуть зачеплені», — сказав міністр.

Водночас він вказав, що є ще «вторинні ефекти»: «Наприклад, Китай може почати виробляти менше металу, і це дасть можливість всім металургійним заводам світу замінити трішки ту (продукцію — ред.) і допомогти Китаю у виробці металу».

Милованов також наголосив, що на імпорті споживчих товарів з Китаю «є певне пригальмування», однак це радше можливість для розвитку українського бізнесу.

«Це з одного боку, можливо, якось і впливає на економіку, але це дає можливість українському бізнесу зайти в цю нішу, там, де зараз немає товарів, і розвитися», — додав очільник Мінекономіки.

Перед цим у Державній митній службі заявили, що спалах китайського коронавірусу може негативно вплинути на показники міжнародної торгівлі України.

Нагадаємо, 24 лютого почалося з падіння ключових індексів на світових фінансових ринках: інвестори побоюються, що поширення китайського коронавірусу у Європі та світі може призвести до економічних проблем.

За останніми даними, загальна кількість інфікованих китайським коронавірусом у світі зросла до 79 360. Більшість випадків інфікування, 77 150, зафіксували на материковому Китаї. Також відомо, що майже 25 тисяч людей одужали після інфікування коронавірусом, 2,6 тисячі — померли.

Усі новини про новий китайський коронавірус ви можете знайти на нашому сайті за хештегом коронавірус.

Поділитись: