У Державній митній службі вважають, що спалах китайського коронавірусу може негативно вплинути на показники міжнародної торгівлі України.

Про це заявив голова Державної митної служби Максим Нефьодов в інтерв'ю «РБК-Україна».

«Бачу ризик. Щонайменше, вже є перші повідомлення, що на деяких (китайських) підприємствах роблять додаткові відпустки. Звичайно, може бути падіння обсягів і подорожчання товарів, які йдуть з Китаю», — зазначив голови української митниці.

Нефьодов зазначив, що наразі досить складно оцінити та спрогнозувати, як саме коронавірус вплине на надходження державного бюджету від імпорту, адже тенденція з впливом вірусу на економіку все ще не очевидна.

Водночас Нефьодов додав, що наразі не бачить суттєвого падіння обсягів посилок з Китаю.

Усі новини про новий китайський коронавірус ви можете знайти на нашому сайті за хештегом коронавірус.

Нагадаємо:

  • У грудні 2019 року в китайському місті Ухань (провінція Хубей) зафіксували спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником. Згодом стало відомо, що вірус передається від людини до людини.
  • Намагаючись обмежити поширення вірусу, в Китаї запровадили повні або часткові обмеження на пересування у 15 містах, зокрема повністю ізолювали Ухань, в якому мешкають понад 11 мільйонів людей.
  • За межами Китаю випадки зараження зафіксували у більше як 25 країнах, зокрема у США, Франції, Австралії, Канаді, Німеччині, Фінляндії, Індії та Африці. Деякі країни намагаються евакуювати своїх громадян з Китаю та призупиняють авіасполучення.
  • 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я у світі.
  • В Україні наразі немає випадків інфікування, однак відомо, що двоє українців є серед інфікованих на круїзному лайнері Diamond Princess, який перебуває на карантині біля порту Йокогама в Японії.

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Поділитись: