За даними Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 10% всіх безробітних українців — це студенти, які не змогли працевлаштуватися після закінчення навчання.

Про це повідомив заступник міністра економіки Сергій Ніколайчук.

«І ще цифра, яка викликає занепокоєння – це 10% безробітних стають такими після закінчення вузів. Дуже високий показник, що засвідчує невідповідність навчальних програм реальним запитам ринку і необхідність трансформації вищої освіти», — повідомив Ніколайчук за підсумками аналізу причин безробіття в Україні.

Фото:

Мінекономіки

За його словами, найбільш поширена причина безробіття — звільнення за власним бажанням чи за згодою сторін.

«Мабуть, це достатньо природна причина, однак з високою ймовірністю такий спосіб використовується бізнесом для звільнення «неефективних» працівників при оптимізації діяльності або в умовах скорочення виробництва», — зазначив заступник міністра.

Скорочення працівників стало причиною безробіття для 21% українських безробітних. Ще 10% безробітних звільнилися у зв'язку із закінченням строку роботи.

Напередодні у Мінфіні підрахували, що в середньому на підготовку одного студента-бюджетника держава витрачає 44,6 тисячі гривень на рік.

Раніше у Міністерстві освіти і науки України спільно з Міністерством фінансів виступали за створення окремого Фонду розвитку вищої освіти, який фінансуватиме ремонти у вишах.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile