Економіка

Мінекономіки нарахувало Нафтогазу 2,5 млрд грн пені за невчасно сплачені дивіденди

Інтерфакс-Україна
Економіка/Мінекономіки нарахувало Нафтогазу 2,5 млрд грн пені за невчасно сплачені дивіденди
Зберегти
Вигляд
Міністерство економічного розвитку та торгівлі України нарахувало Нафтогазу пеню у розмірі 2,45 мільярда гривень через несвоєчасно сплачені дивіденди до державного бюджету.

При цьому у відомстві посилаються на закон України про управління об’єктами державної власності, передає «Інтерфакс-Україна», посилаючись на відповідний наказ міністерства.

Зазначається, що відповідно до закону Нафтогаз мав сплатити дивіденди за 2017 рік до 1 липня 2018 року. Проте компанія цього не зробила через рішення Кабінету міністрів України, яким затвердили інший графік виплати дивідендів. Так, компанія сплатила 30% свого прибутку (11,8 мільярда гривень) 30 червня, а решту 40% залишили нерозподіленими.

Пізніше уряд затвердив нову постанову, якою затвердив план виплати 40% дивідендів Нафтогазу до бюджету. Так, відповідно до плану компанія сплачувала до бюджету по 0,5 мільярда гривень щомісяця до вересня 2018 року, а з жовтня по грудень 2018 року — по 8,1 мільярда гривень.

Зазначається, що Нафтогаз відповідне рішення про нарахування пені оскаржує у суді.

Водночас за підсумками 2018 року Нафтогаз сплатив до бюджету 136,5 мільярда гривень податків, що склало 15% від всіх доходів бюджету у 2018 році.

Також минулого року Нафтогаз зменшив розмір свого прибутку у першій половині 2018 року на 60,3% — до 11 мільярдів гривень. Зокрема, компанія збільшила збиток газотранспортної системи з 1,6 мільярда гривень до 18,3 мільярда гривень через перегляд залишкових термінів активів, які використовують для транзиту газу.

Нагадаємо, що Нафтогаз — найбільший платник податків України — подав новий позов до Стокгольмського арбітражу, у якому хоче відшкодувати 11,6 мільярда доларів, які компанія втратить після припинення Росією транзиту газу через Україну.

За даними Нафтогазу, якщо Росія дійсно припинить транспортувати газ через Україну, то газотранспортна система України має амортизуватись за пришвидшеною моделлю, а відшкодовувати цю амортизацію мають у Газпромі.

Пов`язані новини