Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі при Міністерстві економічного розвитку та торгівлі України припинила антисубсидиційне розслідування щодо імпорту в Україну нових автомобілів.

Відповідне рішення комісія ухвалила 3 грудня.

Зазначається, що розслідування почали за скаргою компанії «Укравтопром», яка діяла від імені «Запорізького автомобільного заводу». Українська компанія намагалася довести, що уряд Узбекистану надавав субсидії своїм автовиробникам, через що їхня продукція мала конкурентні переваги, зокрема, на українському ринку.

«В ході розслідування посольство Республіки Узбекистан в Україні надало офіційні роз’яснення: згідно з постановою президента Республіки Узбекистан..., узбецьким виробникам до кінця 2017 року надавались пільги, які, починаючи з 2018 року, вже не діють. Окремо, Міністерство зовнішньої торгівлі Республіки Узбекистан поінформувало, що основна частка експорту узбецьких автомобілів в Україну припадає на легкові автомобілі малого класу «А», які не виробляються в Україні», — йдеться у результатах розслідування.

За даними ДФС, протягом 2017 року в Україну ввезли близько 2823 автомобіля з Узбекистану, а за 8 місяців 2018 року — 702 таких автомобіля.

Зазначимо, що з 2008 року в Узбекистані розпочалося серійне виробництво автомобілів General Motors. Зокрема, на потужностях компанії виготовляють машини марок Chevrolet.

3 жовтня Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі розпочала антисубсидійне розслідування щодо імпорту в Україну легкових автомобілів з Узбекистану.

Раніше повідомлялось, що у відповідь на розслідування щодо імпорту узбецьких автомобілів в Україну, Узбекистан припинив купувати український цукор та пригрозив обмежити імпорт української кондитерської продукції.

Поділитись: