Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства розробляє карту, на якій буде зображена територія вирощування врожаю на незареєстрованій землі.

Про це очільник відомства Тимофі Милованов сказав журналістам у кулуарах парламенту, передає «Прямий».

Міністр економіки показав карту на своєму телефоні. За його словами, завдяки цій карті правоохоронці та Державна податкова служба зможуть знаходити самозахоплені й незареєстровані ділянки землі.

«Візьмемо, до прикладу, Чернігівську область. Я масштабую область, і бачу, що є ділянки з ріпаком. І цей ріпак у селі на незареєстрованих Держгеокадастром ділянках», — сказав міністр.

Миловано вважає, що використання такої карти дозволить боротися з детінізацією сплати податків та збільшить надходження до бюджету.

Очільник Мінекономіки запевнив, що місцева влада та податкова після перевірки території з'ясовуватимуть, чи справді вони самозахоплені та чи дійсно за них не сплачують податки.

Милованов додав, що карта наразі перебуває лише у його телефоні, однак незабаром стане доступною і для інших. Чи буде вона у відкритому доступі — не уточнив.

Нагадаємо, народні депутати у першому читанні підтримали законопроєкт, який передбачає скасування мораторію на продаж землі в Україні. Тепер його ще мають доопрацювати та підтримати у другому читанні.

«За» відповідний законопроєкт №2178-10 проголосували 240 депутатів — 227 з фракції «Слуга Народу» та 13 позафракційних.

22 жовтня урядова делегація обговорювала питання запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення в Україні під час зборів Світового банку та Міжнародного валютного фонду. Водночас у міжнародних партнерів України немає конкретних вимог щодо моделі майбутнього ринку.

Поділитись: