Мінекономіки запропонувало три варіанти працевлаштування учасників бойових дій

Міністерство економіки підготувало три варіанти інтеграції у ринок праці учасників бойових дій та людей, які отримали інвалідність унаслідок війни.

Про це під час онлайн-зустрічі з роботодавцями розповіла заступниця міністра економіки Тетяна Бережна.

За її словами, Мінекономіки працює в трьох напрямах:

  • розвиток ветеранського підприємництва;
  • сприяння працевлаштуванню найманим працівникам;
  • запуск програм перенавчання.

«Для нас важливо почути думку роботодавців щодо цих програм та інших, які стимулюватимуть їх брати на роботу наших захисників», — пояснила Бережна.

Заступниця міністра додала, що Мінекономіки також розглядає розширення програм, які вже діють. Зокрема, збільшення компенсації роботодавцям частини ЄСВ та витрат на оплату праці за працевлаштування ветеранів та людей з інвалідністю, отриманою внаслідок війни.

Також обговорюється можливість компенсації роботодавцю витрат на облаштування робочого місця для людини з інвалідністю.

Водночас роботодавці висловилися за посилення програм з перенавчання з огляду на нестачу кваліфікованих кадрів. Також вони підтримали розширення програм компенсації за працевлаштування учасників бойових дій.

Мінекономіки зазначає, що в зустрічі взяли участь близько сотні представників великих підприємств, зокрема металургійної галузі, хіміко-фармацевтичної промисловості та енергетичного сектора.

Нагадаємо, у листопаді 2022 року в Мінекономіки заявляли, що через війну щонайменше 5 мільйонів українців втратили роботу, через бойові дії країну покинули вже близько 7 мільйонів людей, а сотні робітників загинули у боях.

А в лютому 2023-го Національний банк України прогнозував безробіття в Україні на рівні 26% у цьому році.