Міністерство енергетики опублікувало проект постанови Кабміну про збільшення вдвічі норми споживання газу для споживачів, що не мають лічильників. Однак пізніше відомство видалило документ.

Але про опублікований проект встигли написати низка ЗМІ, зокрема «Економічна правда» та «Бізнес-Цензор».

Так, Міненерго поскаржилось, що користувачі, що не мають лічильників, «неконтрольовано» споживають газ, що призводить до збитків підприємств, які постачають блакитне паливо. Тому у відомстві пропонують значно підвищити норму споживання, тобто для споживачів без лічильників платіжки за газ суттєво зростуть (якщо постанову ухвалять).

У видаленому проекті пропонується підняти норматив для всіх типів споживачів. Для власників лише газової плити (за наявності централізованого постачання гарячої води) з 3,28 кубометра на людину до 5,2 кубометра. Але це з квітня до вересня, а в опалювальний сезон (з жовтня по березень) — до 7,6 кубометра.

Для споживачів з газовою плитою без гарячої води відомство пропонує збільшити норму з 5,39 кубометра до 7,1 кубометра та 12 (в опалювальний сезон).

Якщо є плита і газова колонка (зараз норма 10,49), відомство хоче встановити такі норми — 16,3 та 27 відповідно.

У документі йшлося, що проблемою є відсутність 100% комерційного обліку природного газу для населення, що проживає у квартирах і приватних будинках. У Міненерго стверджують, що «це призводить до безоплатного використання газу побутовими споживачами в розмірі 2,6 млрд грн на рік».

Також у відомстві підрахували, що підвищення норми споживання торкнеться жителів 3,3 мільйона квартир, а це — 24,9% всього житлового фонду.

Поділитись: