Україна завершила розміщення єврооблігацій на загальну суму 1 мільярд євро. Кошти вже надійшли до бюджету.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України.

«20 червня 2019 року Україна отримала кошти від розміщення облігацій зовнішньої державної позики (єврооблігацій) обсягом 1 мільярд євро із дохідністю 6,75% і зі строком погашення 20 червня 2026 року. Єврооблігації знаходяться в лістингу на біржі Euronext Dublin», — йдеться у повідомленні.

За даними Мінфіну, більшість облігацій купили фонди, що керують активами пенсійних та страхових фондів (близько 85%). Банки та інвестиційні фонди викупили 2% та 3% випуску нових облігацій відповідно.

Більшість інвесторів, які викупили нові євробонди України походять з Великої Британії, США та Німеччини, які загалом придбали 76% всіх євробондів цього випуску.

«Кошти від розміщення нових випусків єврооблігацій були перераховані на рахунки Державної казначейської служби України та будуть використані для фінансування державного бюджету України», — додали у Мінфіні.

Україна випустила нові шестирічні євробонди у євро 13 червня. Загальна сума, яку вдалося залучити від випуску цінних паперів склала 1 мільярд євро.

В межах випуску євробондів команда Мінфіну почала так зване road show — пошук потенційних покупців євробондів серед інвесторів у різних частинах світу. Інвесторів Мінфін шукав у Лондоні, Франкфурті, Мілані та Мюнхені.

Зазначимо, що востаннє Україна випускала єврооблігації у березні 2019 року, коли дорозмістила облігацій на 350 мільйонів доларів. Відсоткова ставка за боргом склала 9,75% річних.

Нагадаємо, за даними Нацбанку, протягом травня 2019 року Україна виплатила за валютними боргами 1,8 мільярда доларів.

Зазначимо, що травень — один з двох пікових місяців за виплатами за державним боргом у 2019 році. Наступний пік виплат відбудеться у вересні.

5 червня Кабінет міністрів України затвердив стратегію управління державним боргом, яка передбачає поступове зменшення його роз міру та частки, номінованої у іноземній валюті.

Наприкінці травня у Міністерстві фінансів повідомили, що державний борг України у квітні 2019 року виріс на 1 мільярд доларів — до 79,82 мільярда доларів.

Поділитись: