Під час традиційного аукціону з продажу облігацій внутрішньої державної позики, який відбувся 22 жовтня, Міністерство фінансів України залучило до бюджету 3,01 мільярда гривень, що у понад 2 рази більше, ніж під час минулого аукціону.

Такі дані розміщено на сайті Мінфіну.

Найбільше Мінфін продав облігацій зі строком обігу 3 роки — на 1,99 мільярда гривень. Відсоткові ставки за цими цінними паперами склали 14,91% річних.

Також Мінфін продав 1-річні та 6-місячні облігації, залучивши по 0,5 мільярда гривень. Відсоткові ставки за цими цінними паперами склали 17,25% та 14,3% річних.

Нагадаємо, що тижнем раніше Мінфін продав облігації на 1,15 мільярда гривень.

Зазначимо, що напередодні у Національному банку України повідомили, що там почали вважати високий попит на державні цінні папери України одним з фундаментальних чинників на валютному ринку.

Зазначимо, що від початку 2019 року обсяги інвестицій іноземців у державні цінні папери України значно зросли. Це призвело до зміцнення курсу гривні, адже, купуючи українські облігації, іноземці вкладали в економіку України валюту, збільшуючи її Зазначимо, що після проведення останнього аукціону з продажу ОВДП в Україні суттєво знизився курс гривні. Так, Нацбанк підвищив курс долара на 35 копійок за день.

27 вересня у Мінфіні повідомили, що планують зменшувати обсяги випуску облігацій на ринку. Це пов’язано з тим, що план з держзапозичень на 2019 рік виконали на 90%.

Нагадаємо, що у серпні 2019 року державний борг України скоротився на 500 мільйонів доларів.

Поділитись: