Міністерство фінансів України найняло 3 міжнародні рекрутингові компанії для пошуку незалежних членів наглядових рад ПриватБанку, Ощадбанку та Укрексімбанку.

Про це повідомила міністерка фінансів України Оксана Маркарова.

«Я і три супер профі в кадровому доборі, Odgers Berndtson Ukraine, Pedersen and partners та Ward Howell Ukraine, які разом з нами і міжнародними експертами будуть шукати по 6 кандидатів на посади незалежних членів спостережних рад в ПриватБанк, Ощадбанк і Укрексімбанк», — повідомила Маркарова.

Зазначимо, що наглядові ради державних банків створили у ході реформи корпоративного управління державною власністю. Так, діяльність наглядових рад має зробити неможливим політичне втручання у їхню діяльність, адже рішення про призначення та звільнення керівників ухвалюватимуть саме такі ради.

Наглядові ради державних банків складаються з 9 членів: три — представники президента, Кабміну та Ради, а шість — незалежні члени.

Раніше повідомлялось, що у Нацбанку не бачать панічних настроїв серед населення у зв'язку з президентськими виборами.

Також у Нацбанку зазначали, що близько 70% кредитного портфеля державних банків складають непрацюючі кредити, за якими не здійснюються виплати.

Зазначається, що у Міжнародному валютному фонді рекомендували Нацбанку регулярно звітувати перед суспільством щодо стану непрацюючих кредитів.

Зазначимо, що значна частина непрацюючих кредитів державних банків зосереджена у портфелі ПриватБанку, з якого, через видачу кредитів підставним компаніям, напередодні націоналізації вивели мільярди гривень

Поділитись: