Під час аукціону з продажу облігацій внутрішньої державної позики, який відбувся 16 липня, Міністерство фінансів України залучило до бюджету 33,3 мільярда гривень. Це найбільша сума, яку держава позичила на подібних аукціонах від початку 2019 року.

Про це повідомила міністерка фінансів України Оксана Маркарова.

Більшість проданих облігацій номіновані у доларах. Так, в іноземній валюті уряд залучив 1 мільярд доларів (або близько 26 мільярдів гривень у гривневому еквіваленті). Облігації на суму 7,4 мільярда гривень були номіновані у національній валюті.

«33,3 млрд гривень в державний бюджет, з яких 7,4 млрд в гривнях та 1 млрд в доларах США і при цьому знижуємо вартість. Ставки дохідності знижено за всіма інструментами», — повідомила Маркарова.

Вона зазначила, що проценти, які держава платитиме за залученим 16 липня боргом, упали на 0,24% (за гривневими цінними паперами) та 0,5% за доларовими.

Раніше повідомлялося, що обсяг інвестицій іноземців у державний борг України зріс у 8 разів.

Також нерезиденти рекордно наростили обсяги інвестування в державні облігації України. Крім іцього, іноземні інвестори активно скуповують гривні та єгипетські фунти, а також цінні папери, номіновані у цих валютах.

Зазначимо, що зі зростанням обсягів купівлі державних облігацій іноземцями часто пов’язують значні ризики для стабільності курсу гривні. Так, купуючи державні облігації, інвестори сприяють зміцненню гривні, однак коли термін дії цих облігацій завершується, то іноземні інвестори забирають номінал облігацій та відсотки за ними, обмінюючи ці кошти на іноземну валюту. Це несе загрозу стабільності гривні та призводить до зростання курсу валют.

Нагадаємо, що 11 червня Міністерство фінансів України вперше випустило державні облігації терміном на 6 років.

Поділитись: