Міністерство фінансів запустило у тестовому режимі послугу з продажу облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) фізичним особам. Зокрема, боргові облігації тепер можна придбати у ПриватБанку.

Міністерство фінансів запустило у тестовому режимі послугу з продажу облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) фізичним особам. Зокрема, боргові облігації тепер можна придбати у ПриватБанку.

Про це повідомляє прес-служба ПриватБанку.

«Ми вже запустили такий продукт у ПриватБанку — ОВДП для населення. Продукт тестуємо в такому варіанті, як є (мінімальний обсяг операції — 1 млн грн), після чого запустимо в роздріб. Ще необхідні кілька нормативних змін для такого запуску», — зазначила виконувачка обов’язків міністра фінансів України Оксана Маркарова.

Облігації внутрішньої державної позики  це цінні папери, які випускає український уряд для покриття дефіциту державного бюджету. Ставка за цими цінними паперами залежить від облікової ставки Нацбанку. При цьому, громадяни раніше не мали можливості вільно купувати ОВДП через те, що придбати їх можна лише на біржі, за наявності дозволу на проведення торгівлі.

Як зазначається, саме масове погашення ОВДП іноземними інвесторами напередодні стало основною причиною обвалу курсу гривні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

Також в НБУ повідомили про те, що з початку року в Україну надійшло близько 1,2 мільярдів доларів прямих іноземних інвестицій, хоча при цьому станом на кінець червня, профіцит платіжного балансу скоротився у понад 11 разів.

Раніше Національний банк України провів дослідження прямих іноземних інвестицій, що надійшли в Україну протягом 2010-2017 років та виявив, що 22% цих надходжень — це повернуті з офшорних рахунків кошти, які виводили громадяни України.

26 липня стало відомо, що на засіданні Ради фінансової стабільності, до складу якої входить Нацбанк, Мінфін та регулятори фінансового ринку, зазначили, що найбільшою загрозою фінансовій безпеці є відсутність траншу МВФ.

Поділитись: