УКРАЇНА

Курс долара має стабілізуватись у серпні — голова ради Нацбанку

31 липня, 2018 12:50
УКРАЇНА/Курс долара має стабілізуватись у серпні — голова ради Нацбанку
Зберегти
Вигляд
Зниження вартості гривні та відповідне зростання курсу іноземної валюти, яке спостерігалось протягом липня 2018 року було ситуативним, тому в Нацбанку очікують стабілізацію курсу в серпні.

Зниження вартості гривні та відповідне зростання курсу іноземної валюти, яке спостерігалось протягом липня 2018 року було ситуативним, тому в Нацбанку очікують стабілізацію курсу в серпні.

Про це повідомив голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин у Facebook.

За його словами, різке зростання курсу долара, що відбувалось протягом липня, було спричинене підвищенням облікової ставки Федеральною резервною системою (ФРС) США. Так, відсотки за американськими цінними паперами влітку різко зросли, через що інвестори на світових фінансових ринках почали виводити кошти з країн, що розвиваються.

«Так, наприклад, ФРС США з кінця минулого року декілька разів підвищувала базову процентну ставку, встановивши її в діапазоні 1,75-2% річних. Це провокувало відтік капіталу з ринків, що розвиваються, тому що залучення капіталу ставало більш дорогим, і цей капітал рухався переважно до США та Японії», — зазначив Данилишин.

Він підкреслив, що падіння вартості національної валюти спостерігається не лише в Україні (де за місяць вона здешевшала на 2,2%), але й у всіх країнах, що розвиваються. Так, наприклад, національні валюти Туреччини та Аргентини впали у вартості одразу на 16,5% та 25% відповідно.

За словами Данилишина, іноземні інвестори у липні почали масово погашати державні облігації України (тобто, вимагати в України виплати коштів за ними), через що підвищився попит на іноземну валюту.

«Проте, пік виплат по номінованим у гривні ОВДП (облігації внутрішнього державного боргу — ред.) на користь нерезидентів прийшовся на липень, у серпні 2018 року обсяг запланованого погашення нерезидентських ОВДП є помірним», — вважає очільник Ради Нацбанку.

За його розрахунками, у серпні слід очікувати встановлення відносного балансу на валютному ринку України та стабілізації курсу валют.

Також в НБУ повідомили про те, що з початку року в Україну надійшло близько 1,2 мільярдів доларів прямих іноземних інвестицій, хоча при цьому станом на кінець червня, профіцит платіжного балансу скоротився у понад 11 разів.

Раніше Національний банк України провів дослідження прямих іноземних інвестицій, що надійшли в Україну протягом 2010-2017 років та виявив, що 22% цих надходжень — це повернуті з офшорних рахунків кошти, які виводили громадяни України.

26 липня стало відомо, що на засіданні Ради фінансової стабільності, до складу якої входить Нацбанк, Мінфін та регулятори фінансового ринку, зазначили, що найбільшою загрозою фінансовій безпеці є відсутність траншу МВФ.

Нагадаємо, що наразі співпраця з Міжнародним валютним фондом не відбувається через відсутність компромісу з ключових вимог фонду до України для отримання траншу. А саме, мова йде про зрівняння цін на газ для населення та для промисловостиі, а також про збалансування державного бюджету України так, щоб дефіцит не перевищував 2,5% від ВВП.

Раніше в Європейській бізнес асоціації повідомляли, що Україні необхідно відновити співпрацю з МВФ до 20 липня, інакше загроза дефолту значно зросте.

За словами представників Європейської бізнес асоціації, МВФ не веде переговорів про співпрацю з країнами під час виборчих кампаній. Тобто, на час президентської та парламентської кампаній транш виділятись не буде.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Нагадаємо, що 31 травня експертами VoxUkraine було оприлюднено доповідь щодо макроекономічного прогнозу для України. На думку економістів, наразі уряд не володіє достатніми ресурсами для погашення поточної заборгованості міжнародним кредиторам. А у разі погіршення ситуації на світових ринках, гривня може девальвувати у декілька разів, а ВВП України впасти на 10-15%.

Нагадаємо, економічні експерти VoxUkraine попереджали, що Україна може оголосити дефолт напередодні виборів у 2019 році. На їхню думку, обсягу резервів уряду України наразі недостатньо для того, щоб обслуговувати виплати боргових зобов'язань.

Також на початку травня 2018 року прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що протягом наступних чотирьох років Україна має виплатити кредиторам 27 мільярдів доларів.

Також прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зазначав, що МВФ відкидають будь-які компроміси стосовно ціни на газ для населення.

Нагадаємо, що 30 травня стало відомо проте, що Кабмін відклав підвищення цін на газ для населення, яке вимагає МВФ.

Раніше колишній очільник регулятора, що встановлює тарифи на оплату газу, Дмитро Вовк, повідомляв, що у разі виконання вимоги МВФ щодо зрівняння цін на газ для населення та підприємств, тарифи на газ можуть зрости на 70%.

Пов`язані новини