Міністерство фінансів України розмістило дисконтні облігації, на загальну суму 725 мільйонів доларів, на віденській біржі. Термін погашення нових боргових цінних паперів сплине у 2019 році.

Міністерство фінансів України розмістило дисконтні облігації, на загальну суму 725 мільйонів доларів, на Віденській біржі. Термін погашення нових боргових цінних паперів сплине у 2019 році.

Про це повідомляє «Інтерфакс».

Як зазначається, залучені таким чином кошти уряд планує використовувати в якості проміжного фінансування до того часу, поки не надійде транш від МВФ.

Дисконтні облігації — це боргові цінні папери, за якими не виплачуються відсотки (купони). Натомість, їх продають за вартістю, нижчою за номінал (у цьому випадку, ціна продажу менше 725 мільйонів доларів), проте погашення відбувається за номінальною вартістю.

Як зазначається, на засіданні 22 серпня, Кабмін доручив виконувачці обов’язків міністра фінансів Оксані Маркаровій розпочати підготовку до отримання п’ятого траншу від МВФ. Зокрема, мова йде про процес підписання векселів на користь фонду, які необхідні для зарахування траншу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Нагадаємо, місія Міжнародного валютного фонду відвідає Київ у період з 6 по 19 вересня.

Наразі співпраця з Міжнародним валютним фондом не відбувається через відсутність компромісу з ключових вимог фонду до України для отримання траншу. А саме, йдеться про зрівняння цін на газ для населення та для промисловості, а також про збалансування державного бюджету України так, щоб дефіцит не перевищував 2,5% від ВВП.

26 липня під час засідання Ради фінансової стабільності її члени наголосили на тому, що відсутність співпраці з МВФ є найбільшою загрозою фінансової стабільності України.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що МВФ відкидають будь-які компроміси стосовно ціни на газ для населення

Раніше в Європейській бізнес асоціації повідомляли, що Україні необхідно відновити співпрацю з МВФ до 20 липня, інакше загроза дефолту значно зросте.

За словами представників Європейської бізнес асоціації, МВФ не веде переговорів про співпрацю з країнами під час виборчих кампаній. Тобто, на час президентської та парламентської кампаній транш виділятись не буде.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

Поділитись: